Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Türkiye'nin ayakkabı devi Hangaar iflas etti

Türkiye'nin ayakkabı devi Hangaar iflas etti

"Çin'e kafa tutan adam" olarak bilinen Hangaar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, iflas ertelemeye başvurduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2012 Cuma 19:20
Türkiye'nin ayakkabı devi Hangaar iflas etti

Türkiye'nin en büyük ayakkabı üreticisi Hangar 40 milyon lira borçla iflas ettiği ortaya çıktı. “Çin'e kafa tutan adam” sloganıyla ün yapan ve 5 -10 lira gibi düşükfiyatlara ayakkabı satan Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, iflas ertelemeye başvurduğunu doğruladı.
Ucuz ayakkabı ile ismini duyuran ve Türkiye'nin her bölgesinde yaygın bayi ağına ulaşan Haan-gar Ayakkabı'nın 40 milyon lira borçla iflas ettiği ortaya çıktı. Yıllık 10 milyon çift ile Türkiye'nin en büyük ayakkabı üreticisi konumunda olan Haan-Gar'ın yüksek miktarda vergi borcu bulunduğu söyleniyor.
“Çin'e kafa tutan adam” sloganıyla ün yapan ve 5 -10 lira gibi düşük fiyatlara ayakkabı satan Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, iflas ertelemeye başvurduğunu doğruladı.
Hükümetten beklediği desteği bulamadığı konusundayakınan Selçuk'un bankalar başta olmak üzere çok sayıda firmaya yüksek miktarlarda borcu olduğu söyleniyor.
İflas haberlerinden sonra finansgundem.com'un bilgialdığı Alpaslan Selçuk, sektörün durumundan yakınırken çok sayıda ayakkabı firmasının sıkıntı içerisinde olduğunu söyledi. Hükümetin bu konuda yeterli tedbirleri almadığını savunan Selçuk, piyasaya olan borcu konusunda rakam telaffuz etmezken konuşulan 40 milyon liralık borç rakamını da yalanlamadı.

Anadolu'nun her bölgesine yayılan neredeyse her mahallede açılan bayilerin durumunun ne olacağı ise bilinmiyor. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi'nden mezun olan Alpaslan Selçuk, bugüne kadar büyükmarkaların fahiş fiyatla ayakkabı sattığını dile getiriyordu. Torna tesviye işini bırakıp ünlü markalaraayakkabı üretimi yapmaya başlayan Karadenizli Alpaslan Selçuk, 2004'te kurduğu Haan-gar Ayakkabı ile büyük markalara ve Çin'e meydan okuyordu.

Kaynak: Finansgundem.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com