Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Türkiye'den Rusya'ya sert mesaj

Türkiye'den Rusya'ya sert mesaj

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın, PKK ile süren çatışmalar ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 16:40
Türkiye'den Rusya'ya sert mesaj

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya Dışişleri Bakanlığının, son dönemde Türkiye'nin güneydoğusundaki durumdan endişelendiği ve Ankara'yı Kürt sorununu sadece siyasi yöntemlerle çözmeye çağrısı ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki göstererek, yüzlerce sivilin ölümüne yol açan bombardımanları bilfiil gerçekleştiren bir ülkenin başkalarına insan hakkı dersi vermeye kalkışması sadece bir kara mizah örneği olduğunu belirtti.

Bakanlık sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın, PKK’ye yönelik devam eden operasyonlar konusundaki açıklaması hakkındaki bir soruya verdiği cevapta, “Demokrasi, hukuk devleti ve insan hakları konusundaki sicili herkesçe gayet iyi bilinen, uluslararası hukuku açıkça ihlal ederek Ukrayna ve Gürcistan gibi komşu ülkelerde doğrudan ve hibrit savaş yoluyla yaptıkları bütün dünyada infial uyandıran, Suriye'de eli kanlı diktatörün insanlığa karşı işlediği vahim suçlara her türlü siyasi ve askeri desteği sağlayan ve son olarak yüzlerce sivilin ölümüne yol açan bombardımanları bilfiil gerçekleştiren bir ülkenin başkalarına insan hakkı dersi vermeye kalkışması sadece bir kara mizah örneğidir.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com