Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Türkiye'den Gazze'ye insani yardım!..

Türkiye'den Gazze'ye insani yardım!..

Gazze'ye bir insani yardım hava koridoru açan AFAD, 10 bin gıda kolisinin yanı sıra tıbbi yardım, yakıt, yatak, battaniye ve jeneratörü Gazze'ye ulaştırdı. Ayrıca şu ana kadar yaralı 48 Gazzeli, Türkiye'ye getirildi.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2014 Pazar 11:27
Türkiye'den Gazze'ye insani yardım!..

 Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Gazze’ye bir insani yardım hava koridoru açtı. Yardımlar ile transferlerin devamlılığını sağlamak için bir insani hava köprüsü kuran AFAD, 10 bin gıda kolisinin yanı sıra 3 sevkiyatla 20 TIR’lık, 20 tonluk ve 1.5 milyon dolarlık tıbbi yardım, 1.7 milyon dolarlık yakıt, çok sayıda yatak, battaniye ve jeneratörü Gazze’ye ulaştırdı.

Filistinli 33 yaralı daha tedavi için Türkiye’de
Gazze’deki saldırılarda yaralanan 33 Filistinli tedavi edilmek üzere ambulans uçakla Başbakanlık AFAD koordinasyonunda Gazze’den tahliye edilerek Türkiye’ye transfer edildi.


Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan Filistinli 10'u çocuk, 33 yaralıdan 8'i ambulanslarla başkente getirildi.

-Bu yaralılardan Sulaiman N. M. Barak (21), Iktimas Alaila (17), Tarek M. B. Abualhus (10), Haneen Albakri (9) ile Basel Y.M. Shuhaiba Khayria (10) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde diğer 3 yaralı da Numune ve Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde tedavi altına alındı.


Gazze’ye yardım edilmesi ve 200 yaralı Filistinlinin tedavilerine Türkiye’de devam ettirilmesi için daha önce AFAD koordinasyonunda bir insani girişim başlatıldı. Bugüne kadar toplam 48 yaralının transfer ve tahliyesi gerçekleştirildi. Son operasyonla birlikte Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınan yaralı Filistinli sayısı 81 oldu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com