Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Türkiye'de Suriye için savaş sinyali verdi!

Türkiye'de Suriye için savaş sinyali verdi!

Suriye'de Esed rejiminin gücünü kaybetmesiyle devreye giren Rusya ile beraber muhaliflerin elinde olan bölgeler tek tek alınmaya başlandı. bunun üzerine Önceki gün Suudi Arabistan 150 bin kişilik kara ordusuyla Suriye’ye girmek için ‘Hazırız’ açıklamasını yapmış sonrasında ise Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri de IŞİD’le mücadele için asker göndereceklerini duyurdu.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2016 Pazartesi 14:34
Türkiye'de Suriye için savaş sinyali verdi!

Esed rejiminin gücünü kaybetmesiyle Rusya devreye girmiş ve muhaliflerin elinde olan bölgeler tek tek alınmaya başlandı.
İran’ın da Esed’e kara ordusuyla destek vermesiyle tekrar güçlenen Esed, Türkmen Dağı gibi bazı kilit bölgeleri kontrolü altına alırken terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin de ilerleyişine göz yummaya devam ediyor.

Yüz binlerce kişi ölüm korkusuyla topraklarını terk etmek zorunda kalırken ilk sığınacak ülke olarak da Türkiye'yi görüyor. Son olarak Halep'in de düşmeye başlamasıyla 1 milyon kişinin ülkemize sığınmak için sınırımıza gelmesi bekleniyor.
SUUDİLER '150 BİN KİŞİYLE HAZIRIZ'

Önceki gün Suudi Arabistan 150 bin kişilik kara ordusuyla Suriye’ye girmek için ‘Hazırız’ açıklamasını yapmış sonrasında ise Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri de IŞİD’le mücadele için asker göndereceklerini duyurdu.
Bu gelişme üzerine İran, Sunni oluşuma tepki göstermiş ve ‘Hepsi tabultar içinde ülkelerine geri döner açıklaması yapmıştı.
TÜRKİYE’DEN DE MÜDAHALE SİNYALİ

Sınırımızda bu sıcak gelişmeler yaşanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Irak tezkeresini örnek göstererek Suriye’ye askeri müdahale konusunda renk verdi.
Erdoğan açıklamasında “Irak’ta düşülen hataya Suriye’de düşmek istemiyoruz. 1 Mart tezkeresinin yanındaydım, karşı olanlar bunu açıkça söylemediler. 1 Mart tezkeresi ilk anda kabul edilip Türkiye, Irak’ta olsaydı, Irak’ın durum böyle olmazdı” dedi.
Kaynak : Haber7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com