Advert
Advert
Advert

"Türkiye'de her 5 kişiden biri faiz borçlusu"

Batman'da AGD tarafından 'Türkiye Ekonomik Sitemi ve Adil Ekonomik Düzen' konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü, Türkiye'de her 5 kişiden birinin faiz borçlusu olduğunu söyledi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Batman Şubesinin Konferans Salonu’nda, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans slayt eşliğinde verildi. Konferansa, Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü,  AGD yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Konferansın açılış konuşmasını ise AGD Başkanı Lokman Özkan yaptı. Ardından Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü, slayt eşliğinde “Türkiye Ekonomik Sitemi ve Adil Ekonomik Düzen” konulu konferans verdi.

“Ekonominin baş problemi faizdir”

Konferans sonrası konu hakkında basına açıklamada bulunan Doç. Dr. Sugözü, şunları söyledi: “Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu durum ayrıca adil ekonomik düzenle ilgili katılımcılara bilgiler vermeye çalıştık. Ekonominin baş probleminin faiz olduğunun vurgusunu yaptık. Türkiye’de daha önce 3 milyon olan kredi borçlusu, şu anda 16 milyonu geçmiş durumda. Dolayısıyla bu, Türkiye’de her 5 kişiden birinin faiz borçlusu olduğunu gösteriyor. Faiz faciasının boyutunu anlatmaya çalıştık. Ayrıca bugünün Türkiye’sinde millet ve devletin bankalara borçlu durumda olduklarını söyledik.” (M. Sait Çelik – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı