Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi "Türkiye'de her 5 kişiden biri faiz borçlusu"

"Türkiye'de her 5 kişiden biri faiz borçlusu"

Batman'da AGD tarafından 'Türkiye Ekonomik Sitemi ve Adil Ekonomik Düzen' konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü, Türkiye'de her 5 kişiden birinin faiz borçlusu olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2015 Pazar 17:24

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Batman Şubesinin Konferans Salonu’nda, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans slayt eşliğinde verildi. Konferansa, Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü,  AGD yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Konferansın açılış konuşmasını ise AGD Başkanı Lokman Özkan yaptı. Ardından Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Halil Sugözü, slayt eşliğinde “Türkiye Ekonomik Sitemi ve Adil Ekonomik Düzen” konulu konferans verdi.

“Ekonominin baş problemi faizdir”

Konferans sonrası konu hakkında basına açıklamada bulunan Doç. Dr. Sugözü, şunları söyledi: “Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu durum ayrıca adil ekonomik düzenle ilgili katılımcılara bilgiler vermeye çalıştık. Ekonominin baş probleminin faiz olduğunun vurgusunu yaptık. Türkiye’de daha önce 3 milyon olan kredi borçlusu, şu anda 16 milyonu geçmiş durumda. Dolayısıyla bu, Türkiye’de her 5 kişiden birinin faiz borçlusu olduğunu gösteriyor. Faiz faciasının boyutunu anlatmaya çalıştık. Ayrıca bugünün Türkiye’sinde millet ve devletin bankalara borçlu durumda olduklarını söyledik.” (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com