Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Şanlıurfa'da

Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Şanlıurfa'da

Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenme Politikalarının Tanıtımı ve Koordinasyonu İl Danışma Toplantıları, 28-29 Şubat 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek...

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2012 Cuma 21:50
Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Şanlıurfa'da

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek toplantıların açılış töreni öncesinde (28 Şubat 2012 Salı) saat 09’da Hilton Garden İnn’de bir basın toplantısı düzenlenecektir.
Toplantının açılış törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Şeref Fakıbaba, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr.Kemal Biçerli, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile  ilgili kuruluşların temsilcileri de katılacaktır.
Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili mevcut politika ve mevzuatın gözden geçirilmesi, Hayat Boyu Öğrenme sistemi içerisinde yer alan illerdeki kişi ve kurumların bir araya gelerek deneyimlerini paylaşmaları ve Hayat Boyu Öğrenme fırsatlarının ulusal ve bölgesel olarak tartışılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantılara, Proje kapsamındaki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, YÖK, TÜSİAD,TİSK, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü merkez ve yerel teşkilatlarından 200’ü aşkın temsilci katılacaktır. Toplantılar yabancı ve yerel uzmanlar tarafından yönlendirilecektir.
Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesinin amacı; her tür öğrenmeye değer vermek üzere tasarlanmış bir sistem kapsamında, istihdam fırsatlarının artırılması için bireylerin eğitime erişimlerinin desteklenmesi, AB uygulamaları doğrultusunda Hayat Boyu Öğrenme perspektifleri temelinde bir kurumsal çerçeve ve kapasite oluşturulmasıdır. Faaliyetleri Türkiye’de 12 NUTS II bölgesinde 43 ili kapsayan Proje, İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki Şanlıurfa, Erzurum ve Kayseri bölgesel koordinasyon ofisleri aracılığıyla yürütülmektedir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin de eş finansman sağladığı Projenin faydalanıcısı Milli Eğitim Bakanlığı, Program Otoritesi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’dır. Proje Bütçesi; 7.4 Milyon Avro, Operasyonun Genel Bütçesi ise 15 Milyon Avro’dur.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com