Advert
Advert
Advert

YGS sınavı yapıldı

Türkiye'de genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da YGS heyecanı yaşandı. Sınav öncesi ve sınav boyunca öğrencilerin ve ailelerin heyecanlı oldukları görüldü.

YGS sınavı yapıldı
YGS sınavı yapıldı

Bu yıl Türkiye genelinde 2 milyon 255 bin 386 adayın başvuru yaptığı Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), Şanlıurfa’da da yaklaşık 19 bin öğrencinin katıldı.

Şehir merkezindeki sınav yerlerine gelen öğrenciler, önce kimlik ve güvenlik kontrollerinden geçti. Aileler, öğrencilerin sesten rahatsız olmamaları için okul bahçesinden dışarıya çıkartıldı. Aileler beklerken Kur'an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okuyarak çocuklarına dua ettiği görüldü.

YGS’den iyi bir sonuç beklediklerini söyleyen Mustafa Toprak, “Sınava giren kişi benim oğlum oluyor. Sınava bir iki yıldır hazırlanıyorlardı. İyi bir sonuç bekliyoruz. İnsanlara faydalı olabilmesi için. Şu anda beklemekteyiz ve çok heyecanlıyız.” diyerek heyecanını file getirdi.

Kızının ilk kez sınava girdiğini bundan dolayı başarılar dilediğini söyleyen bir ebeveyn, “Herkesin bir umudu var. Beklentileri var. Gönlüne göre bir hayali var. Cenabı Allah hepsine yardımcı olsun. Sınava giren kişi kızım oluyor. Kızımızı Şanlıurfa’nın ilçesinden getirdik. Annesiyle beraber geldik. Herkese başarılar dilerim. İlk kez sınava giriyor. Teşekkür ediyorum. " şeklinde konuştu.

Ablasının sınava girdiğini en az onunda kadar kendisinin de heyecanlı olduğunu ifade eden kişi, “Ablam sınava girdi onun için buradayım. Ablama başarılar diliyorum. Herkes için zor olan bir sınav ama burada dışarıda onları bekliyoruz ve onlar için dua ediyoruz. Sınava birinci girişidir. Kendimi onun yerine koyuyorum çok heyecanlıyım. O benden daha heyecanlı olabilir ama bende bir o kadar heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Kızının kendi çabasıyla çalıştığını söyleyen Mustafa Yazar ise şöyle konuştu: “Sınava giren kişi kızım oluyor. Kendi çabasıyla bu sınava hazırlandı. O sınav stresini velilere yaşatmaması lazım. Liseden ve ortaokuldan yönlendirilirse daha güzel olur.”

Sınav başlangıcı ve sınav boyunca ailelerin sürekli dua etmeleri gözden kaçmadı. (Ramazan Casuk- Hüseyin Yemiş-İLKHA)

ygs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler