Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Türkiye'de en çok doğum Diyarbakır'da gerçekleşti

Türkiye'de en çok doğum Diyarbakır'da gerçekleşti

Bölgenin en büyük kadın doğum hastanesi olan Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, son iki yılda Türkiye'de en çok doğum gerçekleştiren hastane unvanına sahip oldu.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2015 Cumartesi 15:48
Türkiye'de en çok doğum Diyarbakır'da gerçekleşti

Doğu ve Güneydoğu Bölgesinin en büyük kadın doğum hastanesi olan ve 454 yataklı kapasiteye sahip Diyarbakır Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde son iki yılda Türkiye’de en çok doğum gerçekleştirildi.

2008 yıllında hizmete giren Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 454 yatak kapasitesiyle 27’si doğum, toplam 111 doktorla kendi alanında Doğu ve Güneydoğu Bölgesinin en büyük hastanesi olarak çevre il ve ilçelere de hitap ediyor.

Özellikle son aylarda yaşanan şiddet olayları nedeniyle Diyarbakır’ın bazı ilçeleri başta olmak üzere çevre illerdeki hastalarda hastaneye akın ettiğinden yıllık 24 bin doğumla Türkiye’de en çok doğum gerçekleştiren hastane unvanına sahip oldu.

Hastanede 9’u kadın, 18’i erkek olmak üzere toplamda 27 kadın doğum doktoru görev yaparken, hastalar ise daha çok bayan doktora ihtiyaç olduğunu belirterek, gün içerisinde bayan doktor sayısının çok az olduğunu, bundan dolayı bu sayının artırılmasını istediler. (Yunus Sırat-Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com