Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TÜRKİYE'DE DARBE OLUR MU?

TÜRKİYE'DE DARBE OLUR MU?

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2010 Pazartesi 14:41
TÜRKİYE'DE DARBE OLUR MU?

Metropoll'ün son anketinde TSK'nın bundan sonra darbe yapamayacağına inananların oranı yüzde 62.2 çıkarken, yüzde 66.2'si Türkiye'de derin devletin var olduğuna inanıyor...

Metropoll Araştırma Şirketi'nin "Ordu'ya Güven" anketi çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Ankete göre vatandaşların sadece yüzde 23'ü Türkiye'de derin bir devletin varlığına inanmazken yüzde 66.2 gibi büyük bir kesim Türkiye'de derin devletin var olduğuna inanıyor. Metropoll'ün Ergenekon soruşturması başlamadan önce yaptığı ankette ise derin devletin var olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 57 civarında çıkmıştı.

DARBE OLMAZ DİYENLER ÇOK

3-8 Ocak tarihleri arasında 31 ilde 1614 kişinin katılımıyla yapılan ankete göre halk İrticayla Mücadele Eylem Planı ve Kafes Eylem Planı ile tartışmaların odağı haline gelen TSK'da darbe heveslilerinin bulunduğuna inanaların oranı yüzde 55 çıktı.

Ordunun kendi içerisindeki darbe heveslileri ile yeterince mücadele ettiğine inananların oranı yüzde 46.5, bu kesimlerle yeterli mücadelenin yapılmadığına inananların oranı ise yüzde 47.2 gibi birbirine yakın oranlarda çıktı. Ordunun darbe yapmasını ihtimal dahilinde görenlerin oranı yüzde 26.9 oranda çıkarken, bundan böyle askeri bir darbenin olamayacağına inananların oranı ise yüzde 62.2 olarak gerçekleşti.

‘KOZMiK ODA'DA ARAMAYA DESTEK

Kozmik Oda'nın bir sivil hakim tarafından aranmasını onaylayanların ve bu aralamaların hukuki olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 50.1, aramaları onaylamayanların oranı ise yüzde 39.8 olarak çıktı. Araştırma sonuçları son günlerde yaşanan tartışmaların TSK ve Genelkurmay Başkanı'na duyulan güveni yüzde 30 civarında olumsuz etkilediği, yüzde 10 civarında da olumlu etkilediği ortaya çıktı. Olayların, TSK'ya duyduğu güvende bir değişiklik oluşturmadığını belirtenlerin oranı ise yüzde 57 çıktı.

Cafesiyaset.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com