Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi

Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi

Yağışların; kıyı Ege, Edirne, Antalya, Isparta, Burdur'un doğusunda kuvvetli, öğle saatlerinden sonra ve akşam Antalya ve Muğla çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 09:23
Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Türkiye’nin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Konya çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege, Edirne, Antalya, Isparta, Burdur'un doğusunda kuvvetli, Öğle saatlerinden sonra ve akşam Antalya ve Muğla çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Batı Akdeniz'de kuvvetli(40-70 km/s), Marmara'nın güneybatısı ile Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi bekleniyor.

Bölgelerimizde hava:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale ile akşam saatlerinden itibaren Balıkesir ile İstanbul'un Avrupa yakasının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Edirne, Çanakkale ile Balıkesir'in batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve batısı ile zamanla bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s), güneybatısında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kıyıları ile zamanla güneyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevreleri ile zamanla kıyılarında kuvvetli, öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, batısının aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya, Isparta ile Burdur'un güneyinde kuvvetli, kıyı kesimlerinde aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde Konya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ; güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s)olarak esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com