Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Türkiye Viranşehir'de Dünyaya İnsanlık Dersi Veriyor

Türkiye Viranşehir'de Dünyaya İnsanlık Dersi Veriyor

Türkiye'nin tüm mülteciler için verdiği hizmetler yanında Şanlıurfa Viranşehir İlçesinde 2011 yılında Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak AFAD Viranşehir Çadırkent Konaklama tesislerine gelen Suriyelilere 24 saat esasına dayalı olarak verilen sağlık hizmetleri ile Tüm dünyaya adeta insanlık dersi veriyor.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 12:30
Türkiye Viranşehir'de Dünyaya İnsanlık Dersi Veriyor

 Suriye’deki iç savaştan kaçan Suriyeliler, yaklaşık 4 Yıldır Viranşehir’de kurulan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) çadır kentte kalıyor. Viranşehir AFAD Çadırkent Konaklama Tesisinde her gün yaklaşık 500 Suriyeli hasta sağlık hizmeti alarak tedavi oluyor.. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AFAD Viranşehir Çadırkent Konaklama Tesisi Kamp Müdürü Zeki Kaya, Çadırkent kurulduğu günden bu yana sığınmacılara sağlık hizmeti vermeye devam ettiklerini belirterek, Hastanede nöbetleşe ve aralıksız hizmet verildiğinin altını çizdi. Geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlayan 8 Yataklı Çadırkent Hastanesinde gerekli her türlü imkanın bulunduğunu dile getiren Kaya, Emeği geçen herkese teşekkür etti. 8 Yataklı Sahra Hastanesinin faaliyete girmesi ile hastaların burada tedavi edildiği ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Gökhan Sarıtaş, Sağlık hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde verildiği sözlerine ekledi.


“İNSANLIK DERSİ VERİYORUZ”
Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer ise, AFAD Viranşehir Konaklama Tesislerinde sağlık hizmetlerinin Sahra Hastanesinde kaliteli bir şekilde verildiğini belirterek şunları dile getirdi: “Türkiye olarak dünyaya insanlık dersi veriyoruz. Devletimizin Suriyeli sığınmacılara yaptığı yardımların ne kadar mühim olduğunu Akdeniz’de her gün boğularak vefat eden sığınmacılara bakarak görebiliriz. Gerek Çadırkentlerde, gerekse Çadırkent dışında kalan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Onlara kucak açtık. Tarih bizleri millet olarak başta Suriyeli Iraklı ve Ezidi sığınmacılar nasıl sahip çıktığımızı yazacaktır. 2011 yılından itibaren 20 bin kişilik Çadırkenttimizde Suriyeli sığınmacılara kesintisiz bir şekilde sağlık hizmetleri veriyor. Yatması gerek hastalar 8 Yataklı Çadırkent Hastanemizde yatıyor. Çok acil vakalarda hastanemizde ameliyatlar da yapabiliyoruz. Şimdiye kadar birçok acil vaka burada yapılan ameliyatlar neticesinde hasta sevk edilmeden şifa bulabilmiştir. Durumu daha ağır olan hastalar ise ilçe merkezine yada İl’deki hastanelere doktorlarımızın kanaatine göre sevk ediliyor. Hafta’da bir kez Çadırkenten otobüsle Şanlıurfa Devlet hastanesine hasta götürüyoruz. Suriyeli sığınmacılar buradaki polikliniklerden faydalanabiliyor. Bu imkanların farkında olan Suriyeliler ise her fırsatta Türkiye’ye ve minnet duyuyor ”diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com