Advert
Advert
Advert

Türkiye tarafına çok sayıda havan düştü

Mürşitpınar Sınır Kapısı bölgesinde sıcak saatler yaşanıyor. YPG'nin elinde bulunan Mürşitpınar Sınır Kapısını ele geçirmeye çalışan IŞİD'in attığı havan topları Türkiye tarafına düştü.

Türkiye tarafına çok sayıda havan düştü
Türkiye tarafına çok sayıda havan düştü

Suriye’ye bağlı Kobani kentinde IŞİD ve YPG güçleri arasındaki şiddetli çatışmalar devam ediyor. YPG için çok önemli olan Mürşitpınar Sınır Kapısını ele geçirmek için günlerdir saldırı düzenleyen IŞİD, bu gün de söz konusu kapıyı yoğun top atışına tuttu.

IŞİD ile YPG arasında yaşanan şiddetli çatışmaların 34’üncü gününde sabah saatlerinde yaşanan sessizlik öğleye doğru atılan top atışlarıyla sona erdi. Kenti 3 cepheden kuşatan IŞİD, doğu bölgesine konuşlandırdığı tank ve havan toplarıyla Mürşitpınar Sınır Kapısı bölgesine yoğun top atışına başladı. IŞİD tarafından atıldığı tahmin edilen onlarca top mermisi Türkiye tarafında bulunan Mürşitpınar Mahallesine düştü.

Kentin batı bölgesinde IŞİD’in ilerleyişini durduran YPG ile IŞİD arasındaki çatışmalar kente yakın köylerde devam ediyor. Tılşeir tepesini ele geçiren YPG’nin dün boşaltılmış bir köye gelen 2 IŞİD üyesini sorguladıktan sonra infaz ettiği iddia edildi.

Batı bölgesinden kente girişi önlemeye çalışan YPG’nin Yumurtalık Geçiş Kapısı yakınlarına mevzi kazdığı görüldü.

Havan toplarının Türkiye tarafına düşmesinin ardından Kobani’ye hakim tepeye konuşlanan 3 tankın Mürşitpınar Sınır Kapısı bölgesine sevk edildiği görüldü. Türkiye tarafına düşen çok sayıda top mermisine karşılık angajman kuralı gereği TSK’nın karşılık verip vermediği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Kentin üzerinde keşif uçuşları yapan koalisyon uçakları ise herhangi bir noktayı bombalamazken Mürşitpınar Sınır Kapısı bölgesinde şiddetli sokak çatışmaları hala devam ederken Türkiye tarafına havan topları düşmeye devam ediyor. (Osman Gülebak - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu