Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Türkiye, NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdı

Türkiye, NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdı

Dışişleri Bakanlığı, NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdıklarını bildirdi. NATO toplantısının 28 Temmuz Salı günü gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2015 Pazar 23:34
Türkiye, NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdıDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, NATO'nun olağanüstü toplantıya çağrıldığı bildirdi.

Açıklamada, Türkiye'nin ulusal güvenliğine yönelik saldırılar üzerine alınan tedbirler ve yapılan operasyonlar hakkında Müttefikleri bilgilendirmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla, NATO Konseyi'nin önümüzdeki hafta içinde toplantıya çağrıldığı belirtildi.

Toplanma çağrısının, Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 4. Maddesi çerçevesinde yapıldığı ifade edilen açıklamada, toplantının 28 Temmuz Salı günü gerçekleştirilmesinin planlandığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"20 Temmuz 2015 günü Suruç'ta meydana gelen ve 32 masum vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısı başta olmak üzere, Diyarbakır'da, Şanlıurfa'da ve Kilis'te güvenlik ve emniyet güçlerimize yöneltilen saldırıların akabinde artan güvenlik tehditleri karşısında tüm gerekli tedbirler alınmakta ve bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyonlar da icra edilmektedir.

Bu çerçevede, BM Güvenlik Konseyi'ne gerekli bildirimde bulunulmuş olup, üyesi olduğumuz diğer uluslararası kuruluşlar nezdinde de gerekli bilgilendirme ve girişimlerimiz sürdürülmektedir.  

Ulusal güvenliğimize yönelik bu son saldırılar ve tehditler üzerine terörizme karşı almakta olduğumuz tedbirler ve icra ettiğimiz operasyonlar hakkında Müttefiklerimizi bilgilendirmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla, Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 4. Maddesi çerçevesinde NATO Konseyi önümüzdeki hafta içinde tarafımızdan toplantıya çağrılmıştır.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in başkanlığında düzenlenecek bu toplantının 28 Temmuz Salı günü gerçekleştirilmesi planlanmaktadır."  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com