Advert
Advert
Advert

Türkiye - İsrail Sanal Savaşı sürüyor

Türkiye - İsrail Sanal Savaşı sürüyor
Türkiye - İsrail Sanal Savaşı sürüyor

İnternet üzerinden İnanç ve Ahlaki değerlere saldırı yapan, saf beyinleri bulandırmaya yönelik içerikler bulunduran, Satanist ve Pornografik içerikli yayınlarla mücadele etmeyi amaçlayan ve bu misyon dahilinde 2001 yılından bu yana 10 binlerce siteyi karartan Cyber-Warrior TIM Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yapılan saldırıyı "Virtual Protest – Everything for Palestine" sloganıyla protesto etmeye devam ediyor.

BİNLERCE İSRAİL SİTESİ ÇÖKERTİLDİ
Gemi baskının yapıldığı günden bu yana İsrail sitelerine Türk hackerlar tarafından saldırılar sürüyor. Yaklaşık 20 bine yakın İsrail sitesini karartan hackerlar, dur durak bilmeden İsrail sitelerini çökertmeye devam ediyorlar.

İSRAİL'E AİT BİRÇOK DEVLET SİTESİNE ERİŞİMİ KAPATTILAR
Cyber-Warrior'a bağlı Darp TIM, İsrail devlet ve haber siteleri başta olmak üzere, askeri, siyasi ve müzik sitelerine kısa süreli erişimi engelledi. Erişimin engellenmesi sonucu, İsrail vatandaşlarının devlet sitelerinden yaptığı işlemleri aksadı. Cyber-Warrior bünyesinde bulunan hackerler daha önce İsrail'in istihbarat birimi olan MOSSAD'ın sitesini de karartmıştı.

TÜRKİYE - İSRAİL SANAL SAVAŞI
Tüm bu yaşananların ardından İsrail'de boş durmuyor. İsrailliler sosyal paylaşım ağı Facebook'ta açtıkları sayfa ile Tüm İsraillileri Türk mallarını boykot etmeye davet ediyor. "Boykott Turkey" adlı sayfanın hayran sayısı kısa zaman da 70 bine ulaşırken, Türklerin açtığı "İSRAİLİ BOYKOT EDİYORUZ!" adlı sayfada ise 60 binden fazla kişi bulunuyor. Mirror kayıtlarına bakıldığında İsrail'in yapabildiğinin sadece boykot olduğu, hack konusunda başarılı olmadıkları da görülmekte.

CYBER-WARRİOR TIM DAHA ÖNCE NELER YAPTI ?

2001 yılında kurulan Cyber-Warrior.org , benimsediği misyon çerçevesinde, Dini ve Milli değerlere hakaret eden binlerce siteyi deface etti. 2003 yılında, ABD'nin Kuzey Irak'ta 11 Türk askerine yaptığı uygulamayı protesto etmek için 1500 ABD sitesini çökertti. 2007 yılında birçok bürokratın bulunduğu "evliyimamauygunum.com" isimli web sitesinin tüm bilgilerine ele geçirdi.

HABER : Mustafa AK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu