Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Türkiye ILO Yönetim Kuruluna

Türkiye ILO Yönetim Kuruluna

Türkiye, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (Ilo) Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine Seçilmiştir.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2014 Çarşamba 10:05
Türkiye ILO Yönetim Kuruluna

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyledir.

Birleşmiş Milletler’in bir ihtisas kuruluşu olan Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Yönetim Kurulu üyelikleri için 2 Haziran 2014 tarihinde Cenevre’de yapılan seçimler sonucunda Türkiye en yüksek oyu alarak ILO Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine seçilmiştir.
ILO Yönetim Kurulu Mart, Haziran ve Kasım aylarında olmak üzere yılda 3 kez toplanmaktadır. ILO Genel Müdürünün seçimi ve çalışmalarının denetimi, her yıl düzenlenen Uluslararası Çalışma Konferansı’na sunulmak üzere taslak bütçe ve programların hazırlanması, Konferans’ın gündem taslağının hazırlanması gibi önemli fonksiyonları bulunan Yönetim Kurulu’nun üyeleri 3 yıllığına seçilmektedir.
Batı Avrupa Grubu’nu temsil etmek üzere asil üye olarak aday gösterilen ülkemiz, 2014-2017 döneminde ILO Yönetim Kurulu’nda görev yapacak. Türkiye daha önce bu görevi 1996-1999 yılları arasında yürütmüştü.
Ülkemiz, 2017 yılında yapılacak olan ILO Genel Müdürü seçimlerinde ILO Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak oy kullanacaktır. Bu sonuç, ülkemizin uluslararası kuruluşlardaki aktif tutumunun bir yansıması olması bakımından önem arz etmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com