Advert
Advert
Advert

"Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye sınırında düşürülen savaş uçağının ardından yaşanan gerilim hakkında açıklamalarda bulunarak Türkiye ile savaşa girmeyeceklerini söyledi.

Suriye sınırında Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye-Rusya arasında ilk resmi temas gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda bir görüşme yaptı.

Görüşmede Türkiye ile savaşa girmeyeceklerini belirten Lavrov , “Türkiye'ye savaş açacak değiliz ama ilişkileri ciddi bir şekilde gözden geçireceğiz. Rusya'nın herhangi bir Türk yetkiliyi misafir etme planı yok. Elimizdeki bilgilere göre provokasyona yönelik önceden planlı bir saldırı olduğuna inanıyoruz. Rus uçağının düşürülmesi olayının uçuşa yasak bölge planını kabul ettirmek için kullanılmayacağını umuyorum. '' dedi.

Çavuşoğlu ise mevkidaşı Lavrov’a uçağın düşürülmesi olayıyla ilgili üzüntülerini ilettiği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde Çavuşoğlu'nun Rus mevkidaşı Lavrov ile buluşacağı belirtildi.  

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altyapı, İstihdam Ve Eğitim Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Altyapı, İstihdam Ve Eğitim Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Fatih Sultan Mehmet okulu velileri isyan etti
Fatih Sultan Mehmet okulu velileri isyan etti