Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Türkiye ile Rusya arasında adli yardımlaşma sona erdi

Türkiye ile Rusya arasında adli yardımlaşma sona erdi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın iptal ettiğini açıkladığı Hukuki, Ticari ve Cezai Konularda Adli Yardımlaşma Anlaşması'nın 2002 yılında mutabakatla sona erdirildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2016 Cuma 09:28
Türkiye ile Rusya arasında adli yardımlaşma sona erdi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç’in Rusya Federasyonu’nun “Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Arasındaki Hukuki, Ticari ve Cezai Konularda Adli Yardımlaşma Anlaşması’na Taraf Olmaması”na ilişkin kararı hakkındaki bir soru üzerine söz konusu gelişmenin yeni olmadığını 2002 yılında iki ülkenin vardığı mutabakatı yansıttığını söyledi.

Bilgiç, “Rusya Federasyonu Hükümeti’nin 15 Aralık 1997 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Arasında Hukuki, Ticari ve Cezai Konularda Adli Yardımlaşma Anlaşması’na taraf olmama niyetinin Türkiye Cumhuriyeti’ne iletilmesine ilişkin karar Rusya Federasyonu Devlet Başkanı V. Putin tarafından 30 Aralık 2015 tarihinde onaylanmıştır. 

Esasen kararda bahsi geçen anlaşma 1997 yılında imzalanmış olmakla birlikte, her iki taraf anılan anlaşmanın yetkili organlarca onaylanmasından ve yürürlüğe girmesinden imtina edilmesi hususunda 2002 yılında mutabakata varmıştır.” dedi.

Bu nedenle Rusya Hükümeti’nin söz konusu kararının yeni bir gelişme olmadığını belirten Bilgiç, bu gelişmenin 2002 tarihli karşılıklı mutabakatı yansıtmaktan öteye bir önem ve anlamı olmadığını belirtti. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com