Advert
Advert
Advert

Türkiye genelinde yağışlar var

Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane, Kars ve Ardahan'ın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Türkiye genelinde yağışlar var
Türkiye genelinde yağışlar var

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın Genellikle batı kesimlerde kuzey yönlerden, iç ve doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun güney ve doğu kesimleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava

Marmara: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batısında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Yozgat, Çankırı ve Sivas ile Kayseri'nin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü, Doğu Karadeniz kıyıları ile Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve doğu kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

Bazı illerde hava

İstanbul: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19/26

Ankara: Parçalı bulutlu 16/29

İzmir: Parçalı bulutlu 20/31

Adana: Az bulutlu ve açık 22/35

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 19/37

Batman: Az bulutlu ve açık 19/39

Van: Az bulutlu ve açık 11/27

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle