Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Türkiye genelinde hava nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava nasıl olacak?

Marmara ile zamanla Ege bölgesi parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir, Aydın, Muğla, Çanakkale'nin güneybatısı ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba 08:48
Türkiye genelinde hava nasıl olacak?

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Marmara ile zamanla Ege bölgesi parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir, Aydın, Muğla, Çanakkale'nin güneybatısı ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı, Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve yurdun iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Bölgelerde hava:

Marmara: Parçalı, batısının çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale'nin güneybatısı ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Ege: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunun iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

ANKARA: Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 6/18

İSTANBUL: Parçalı bulutlu, yer yer pus ve sisli 13/18

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 14/22

ADANA: Az bulutlu ve açık 9/27

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 2/18

ŞANLIURFA: Az bulutlu ve açık 9/22

BATMAN: Az bulutlu ve açık 1/20

VAN: Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli -2/10 (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com