Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Türkiye genelinde hava nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava nasıl olacak?

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa, Çanakkale ve Antalya'da kuvvetli yağış bekleniyor.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2014 Pazar 09:03
Türkiye genelinde hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Adana, Kahramanmaraş, Adıyaman, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van'ın kuzey ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ve doğu kesimleri, Balıkesir'in kuzey ilçeleri ve Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege ile Zonguldak ve Eskişehir çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava:

Marmara: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ve doğu kesimleri, Balıkesir'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden akşam saatlerinden sonra kuvvetli olarak(30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyılarında yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz ile Adana ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Zonguldak çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Bingöl, Muş, Bitlis ve Van'ın kuzey ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Adıyaman çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com