Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Hava sıcaklığının Marmara'da 2 ila 8 derece azalacağı, güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2015 Pazartesi 11:45
Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin doğusu ile kuzeybatı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri ve sabah ilk saatlerde Hakkari çevreleri ile zamanla İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyıları, Batı Karadeniz kıyıları ve Edirne çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Marmara başta olmak üzere kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 8 derece azalacağı, güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerinden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz'in batısı ile Güney Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava

Marmara: Parçalı, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, zamanla İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyıları ile Edirne çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Doğusunun parçalı bulutlu; Hakkari çevrelerinin sabah ilk saatlerde sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Güney Doğu Anadolu: Doğusunun parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava

İstanbul: Çok bulutlu, yer yer yağışlı 22/29

Ankara: Parçalı bulutlu 17/34

İzmir: Az bulutlu ve açık 24/33

Adana: Az bulutlu ve açık –sıcak 23/40

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık –sıcak 20/37

Batman: Az bulutlu ve açık –sıcak 20/38

Van: Az bulutlu ve açık 12/26

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com