Advert
Advert
Advert

Türkiye genelinde hava durumu

HABER MRK - Orta ve Doğu Akdeniz, Antalya, Adıyaman, Erzincan, Tunceli ve Samsun çevreleri ile Ordu'nun batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.

Türkiye genelinde hava durumu
Türkiye genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin büyük bir bölümünde yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışların; Antalya'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Adıyaman, Erzincan, Tunceli ve Samsun çevreleri ile Ordu'nun batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli, Doğu Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (30-60 km/saat yer yer 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava:

Marmara: Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Çok bulutlu, sabah bölge geneli ile öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz bölümünde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. 

İç Anadolu: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kuzeydoğusunun yükseklerinin gece saatlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Sağanak yağışlı 9/12

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 5/10

İzmir: Sağanak yağışlı 8/18

Adana: Kuvvetli sağanak yağışlı 10/18

Diyarbakır: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 6/16

Batman: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 6/17

Van: Çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu 2/9

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..