Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Türkiye genelinde hava durumu

Türkiye genelinde hava durumu

Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya, Balıkesir'in batı kıyıları, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2015 Pazar 09:15
Türkiye genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya, Balıkesir'in batı kıyıları, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde artacağı, ülkenin genelinde mevsim normallerinin 1 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/s), Marmara ve Kıyı Ege'de zaman zaman fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava

Marmara: Parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), zaman zaman fırtına (60-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Muğla kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s), zaman zaman fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, Batı Akdeniz parçalı yer yer çok bulutlu, Antalya, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Bazı illerde hava

İstanbul: Parçalı bulutlu, kuvvetli rüzgarlı 15/21

Ankara: Parçalı bulutlu 3/18

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16/21

Adana: Az bulutlu ve açık 9/25

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık -1/16

Batman: Az bulutlu ve açık 1/16

Van: Az bulutlu ve açık -3/12

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com