Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Türkiye genelinde hava durumu

Türkiye genelinde hava durumu

Rüzgarın; İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetlice, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 08:43
Türkiye genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Kırklareli, Çanakkale, Antalya, Balıkesir'in batı ilçeleri, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde, güneşlenme ve güneyli rüzgarla birlikte 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın; İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetlice (30-50 km/s), Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, zaman zaman fırtına (40-70km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Yetkililer, kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek soba ve baca gazı zehirlenmeleri, deniz ulaşımında aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını istedi.

BÖLGELERDE HAVA:

Marmara: Parçalı, zamanla bölge genelinin çok bulutlu; Kırklareli, Çanakkale ve Balıkesir'in batı ilçelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı, kıyı kesimlerinin çok bulutlu; İzmir, Aydın ve Muğla kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), zaman zaman fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı, batısı çok bulutlu; Antalya, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu 14/22

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 2/18

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13/20

Adana: Parçalı ve az bulutlu 8/24

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 1/16

Batman: Az bulutlu ve açık 3/17

Van: Az bulutlu ve açık  -4/10

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com