Advert
Advert
Advert

Türkiye genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın kuzey ve batısı, Güney ve Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ile Batı Akdeniz ile Bursa, Bilecik, Kırşehir, Nevşehir, Ardahan ve Erzincan'da yağış bekleniyor.

Türkiye genelinde hava durumu
Türkiye genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzey ve batısı, Güney ve Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ile Batı Akdeniz ile Bursa, Bilecik, Kırşehir, Nevşehir, Ardahan ve Erzincan çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişlik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney yönlerden, gece saatlerinden sonra Marmara'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu ile Batı Karadeniz ile gece saatlerinden sonra Marmara'nın batısında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Bursa ve Bilecik çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın batısında gece saatlerinden sonra kuzeyli yönlerden kuvvetli(30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve kıyı Ege ile Uşak çevreleri ve Afyonkarahisar'ın güney ilçelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu akşam saatlerinden sonra batısının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batısında güneyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir ve Nevşehir çevreleri ile Kayseri'nin kuzey ilçelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan ve Erzincan çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19/25

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16/26

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21/25

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 21/31

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 11/29

Batman: Az bulutlu ve açık 10/30

Van: Az bulutlu ve açık 6/21

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!