Advert
Advert
Advert

Türkiye genelinde hava durumu

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Türkiye genelinde hava durumu
Türkiye genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Ordu ile öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların bu sabah saatlerinde Van, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenirken, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara'nın doğusunda sabah saatlerinde sis ve pus görülecek.

Hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden, zamanla Ege ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'de güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege'de ile Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Bölgelerde Hava:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile Çanakkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; Marmara Denizi'nde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis ve pus görülecek.

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın akşam saatlerinde Güney Ege kıyılarında güney yönlerden yer yer kuvvetlice olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis ve pus görülecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusunun parçalı yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus görülecek.

Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; öğle saatlerinden sonra doğusunda kıyı kesimlerinde güney ve doğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde sabah saatlerinde sis ve pus görülecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güney Doğu Anadolu: Parçalı zamanla az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu 16/21

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 8/21

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 16/25

Adana: Parçalı ve az bulutlu 18/29

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 11/26

Batman: Parçalı ve az bulutlu 12/26

Van: Kuvvetli sağanak yağışlı 6/16

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı