Advert
Advert
Advert

Türkiye Facebook kurucusunu şaşırttı!

Türkiye Facebook kurucusunu şaşırttı!
Türkiye Facebook kurucusunu şaşırttı!

Türkiye, 22.6 milyon kullanıcıyla ABD, İngiltere ve Endonezyadan sonra facebookta 4üncü sıraya yerleşti. Türkiye nüfusunun yüzde 29.16sının kullandığı Facebook Teknolojinin Başkanı Bret Taylor, Türkiyenin şirketin ekonomisi ve ürünlerinin başarısı için önemli olduğuna dikkat çekerek, yüksek kullanıcı sayısını yorumladı: Oldukça sosyal bir ülke olmalısınız. Bu çok ilgi çekici bir durum

Dünya genelinde 500 milyonu aşkın kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitesi facebookun en gözde ülkeleri arasına 22.6 milyon kullanıcıyla Türkiye de girdi. Türkiye, ABD, İngiltere ve Endonezyadan sonra facebookun kullanıcı sayısına göre sıralamasında 4üncülüğe yerleşirken, Türkiyede nüfusun yüzde 29.16sı facebook kullanıcısı haline geldi. Vatan gazetesinin haberine göre, Facebook Teknoloji Başkanı (CTO) Bret Taylor, Türkiyenin sosyal iletişim ağlarına olan ilgisine övgülerde bulunarak, Türkiyede yüksek oranda friendfeed ve facebook kullanıcısı var. Oldukça sosyal bir ülke olmalısınız. Bu çok ilgi çekici bir durum diye konuştu.

Sosyal medya sitesi friendfeedin kurucusu ve eski Google çalışanı olan, bir süre önce facebookta üst düzey yönetime getirilen ve facebooktaki yeniliklere yön veren birimin başında yer alan Taylor, New Yorkta düzenlenen Web 2.0 Expo konferansında Türk gazetecilerin sorularını yanıtladı. Taylor, Türkiyenin facebook kullanımının en yüksek olduğu ülkelerden biri konumuna geldiğini hatırlatarak, Türkiye bizim ekonomimiz ve ürünlerimizin başarısı için önemli bir ülke değerlendirmesini yaptı.

Taylor, Türkiyede genç nüfusun yüksek olduğunu ve kullanıcı potansiyeli ile dikkat çekici bir ülke konumunda bulunduğunu belirterek, Türkiye gibi yoğun facebook kullanılan ülkelerin ürünlerin gelişiminde rehberlik yaptığını vurguladı.

Friendfeedde de gözde

ABDden sonra İtalya ve Türkiyenin friendfeed kullanımında ön sıralarda yer aldığını da kaydeden Taylor, Türklerin sosyal medya sitesine ilgisini takdir ettiğini söyledi. Bret Taylor, Sosyal medya kullanıcılarının profillerine ayırdığı zaman ve emeği takdir ediyoruz açıklamasını yaptı. Türkiyede youtube gibi yasaklamalarla ilgili olarak da Taylor, Facebook felsefi olarak iletişime açıklıktan yana. Birçok ülkede varız ve uluslararası bir şirket olarak her ülkenin kanunlarına göre hareket etmeye çalışıyoruz dedi.

55 dakika

Her gün facebook kullanıcılarının 200 milyonu siteye giriyor ve ortalama 55 dakika geçiriyor.

Facebook filmi kurgu ama merak ediyorum

- Facebook kurucusu Mark Zuckerbergin hayatını anlatan ve 1 Ekimde vizyona giren The Social Network adlı filmin çok geniş bir kesim tarafından izlenmesi bekleniyor. Filmi merakla bekleyenlerden biri de Facebook yöneticisi Bret Taylor. Taylor, Film bir kurgu. Ancak çalıştığınız şirketle ilgili bir film varsa elbette merak ediyorsunuz. İzlemeden de yorum yapmak istemem dedi. Film, 500 milyonluk kullanıcı potansiyeli ile dikkatleri çeken facebookun kuruluş ve kuruluşundan sonraki yaşanan sıkıntıları anlatıyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır