Advert
Advert
Advert

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Urfa damgası

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013’e Şanlıurfalı firmalar damgasını vurdu

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Urfa damgası
Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Urfa damgası

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) İstanbul’da 18.’ni gerçekleştirdiği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına katılan ŞUGİAD üyesi Şanlıurfa firma temsilcileri de konuk yabancı işadamlarına ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

Bir günlük zirve programına katılan Şanlıurfalı işadamları bir çok anlaşmanın da alt yapısını oluşturdu. Şanlıurfa Girişimci İşadamları Derneği (ŞUGİAD) üyesi Şanlıurfalı firmaların da yer aldığı programda, girişimciler yeni ihracat kapıları da açtılar.

TUSKON’un İstanbul’da düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına bu yıl 130 ülkeden katılımın olduğunu söyleyen ŞUGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Başak, bin 178 firmayı temsil eden bin 428 girişimcinin ağırlandığını ifade etti.

Bu yıl, inşaat, inşaat makineleri ve mobilya sektörüne hitap ettiklerini belirten ŞUGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağyutan ise  “Ticaret Köprüsü’nde, Şanlıurfalı işadamlarının da içinde bulunduğu 20 bini aşkın ikili görüşme yapıldı. ŞUGİAD üyesi firmalarımız da birinci elden ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.” dedi. Katılımcılardan ŞUGİAD üyesi Özkan Şarkodaları Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Yurtseven ise “Firma olarak, belki 5-10 yıl sonra ulaşabileceğimiz hedeflere TUSKON sayesinde bu programla ulaşdık. Almanya’dan Royal Mobilya,Tataristan ve Burindi’den gelen katılımcı firmalarla da anlaşmaya vardık.” diye konuştu.

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına Şanlıurfa’dan şu firmalar ve temsilcileri katıldı: Dağyutan Makine’den Ahmet Dağyudan, Mercan Kömür’den Ramazan Başak, Arma Panel’den Abdulkadir Şeker, Otka Kimya’dan Gökhan Oturakcı, Ali Zafer Kaya, Özkan Şark Odası’ndan Özkan Yurtseven, İzol Kimya’dan Emin Erdoğan. Ufuk Boru’dan Celal Saatçi ve ŞUGİAD gezi koordinatörleri Ahmet Sözen, Osman Çağlayan.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret