Advert
Advert
Advert

ATATÜRK İÇİN ŞANLIURFA’DA ANMA PROGRAMI

Tüm türkiye'de olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 77. Yıl dönümünde Şanlıurfa’da yapılan törenlerle anıldı.

ATATÜRK İÇİN ŞANLIURFA’DA ANMA PROGRAMI
ATATÜRK İÇİN ŞANLIURFA’DA ANMA PROGRAMI

Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak Şehitlik Çamlık Anıtına çelenkler sunuldu. Şanlıurfa Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerini Vali Vekili Oğuz Şenlik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi sundu.

Çelenk sunumunun ardındansa saatler 09.05’i gösterirken Ulu Önder Atatürk anısına iki dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Sirenlerin çalmasıyla devam eden saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunarak bayrağın yarıya çekilmesiyle Şehitlik Çamlık Anıtındaki tören sona erdi.

Atatürk’ü Anma etkinlikleri, Çeaş Şanlıurfa Anadolu Lisesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programla devam etti. Programda günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması ve konuşmaların yapılmasının yanı sıra; Atatürk’ün askeri kişiliği ve yaşam öyküsünün anlatılması da yer aldı.

Çeaş Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen Mavi Aydınlık adlı oratoryo ise salondaki izleyicilerden büyük beğeni aldı. Program; Atatürk’ün Sevdiği Türküler, Atatürk’e Mektup ve Mustafa Kemal’in Çocukları adlı gösterilerin sergilenmesinin ardından sona erdi.

Atatürk Anma etkinlikleri Şehitlik Çamlık Anıtı çelenk Şanlıurfa Valiliği Garnizon Komutanlığı Büyükşehir Belediye Başkanlığı Vali Vekili Oğuz Şenlik Garnizon Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan Büyükşehir Beled
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!