Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Türkiye Azerbaycanı arkadan vurdu!

Türkiye Azerbaycanı arkadan vurdu!

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2010 Çarşamba 16:50
Türkiye Azerbaycanı arkadan vurdu!

İşçi Partisi( İP) Genel Başkanı ve hapisteki Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçekin oğlu Mehmet Perinçek, Azerbaycan basınına Türkiyeyi şikayet etti.

Ria Novosti- Azerbaycan ajansına konuşan Mehmet Perinçek, Ankaranın Türkiye-Ermenistan müzakereleri sırasında Bakünün arkasında gizli dolaplar çevirdiğini iddia etti. Perinçekin iddiasına göre, Azerbaycan Rus ajanları sayesinde Türkiyenin gizli planlarından haberdar oldu.

Ermenistanla imzalanan protokole değinen Perinçek, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri çerçevesinde özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Ermenistanla imzaladığı protokolü ele almak lazım. ABDnin bölgesel planları çerçevesinde Washingtonun baskısıyla imzalanan protokol, Türkiyenin ulusal çıkarına ciddi zarar verecek. Belge Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine de zarar verdi iddiasında bulundu.

Oğul Perinçeke göre Ankara, Ermenistanla yaptığı gizli görüşmeler hususunda Baküye bilgi vermedi. Perinçek, Dolayısıyla, maalesef Azerbaycan arkasındaki gizli oyunları Rus ajanları sayesinde öğrendi. Gizli görüşmelerin üstü açıldığında ise üst düzey Türk bürokratlarının Baküye, Biz yıllardır üzerimizde yük olan Kıbrıs sorunundan kurtulduk. Siz de Karabağı verin, kurtulun. dediklerini iddia etti.

AZERİ BAYRAĞI STADA SOKULMADI

Ankara ve Bakü arasındaki ilişkilerde güven sorunu olduğunu illeri süren Perinçek, Ankara ve Bakü arasındaki ilişkilerinde güvenin üzerini örten gölge Türkiye-Ermenistan protokolünün imzalanmasıyla daha da koyu bir renk aldı. Belge Yukarı Karabağ ihtilafının çözümününe hiç katkı sağlamıyor. Türkiye -Ermenistan futbol karşılaşmasında Azeri bayrağının sahaya sokulmasının yasaklanması, bu protokolün gerçek yüzünü göstermek bakımından ilginç. Bu oyunu bozmak lazım. Bunu sözle değil, eylemle yapmak mümkün. İlk adım ise, Türkiyenin bu protokolü iptal ettiğini açıklaması lazım ifadesini kullandı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com