Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Türk ve Suriyeli Eğitimciler Barışın Çocukları İçin El Ele

Türk ve Suriyeli Eğitimciler Barışın Çocukları İçin El Ele

Concern Wordwide, Iranda kökenli sivil toplum kurulusu, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Birecik ve Siverek’teki Suriyeli öğrencilere destek veriyor.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2015 Pazartesi 22:21
Türk ve Suriyeli Eğitimciler Barışın Çocukları İçin El Ele

27 Ocak’ta Siverek’te 28 Ocak’ta da Birecik’te, Suriyeli öğretmenlere yönelik Barışın Çocukları Projesi kapsamında ‘Çocuk Koruma’ başlıklı  2 atölye çalışması yapıldı. Barışın Çocukları Projesi Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

Barışın Çocukları -Çocuk Koruma atölye çalışmasına, Siverek ve Birecik  İl Milli Eğitim Müdürleri ile Concern Ww in desteklediği 3 okulun eğitim yöneticileri gözlemci olarak katildi.
27 Ocak’taki çalışmaya Siverek Geçici Eğitim Merkezi (GEM)’nde gönüllü olarak görev yapan 17 Suriyeli öğretmen katildi. 28 Ocak’taki çalışmaya ise Birecik Cumhuriyet ve Fevzi Pasa Gem’lerinde gönüllü görev yapan 55 Suriyeli öğretmen katildi.

Barışın Çocukları -Çocuk Koruma atölye çalışmasında Suriyeli öğrencilerin fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel açıdan korunmaları ve desteklenmeleri ile ilgili konular ele alindi.

Concern Ww, Eğitim Projesi Yöneticisi Zeynep M. Türkmen Sanduvaç, Barışın Çocukları projesi ile ilgili su bilgileri verdi. “Ülkemize sığınan Suriyeli öğrencilerin güvenli öğrenme ortamlarında kaliteli eğitim alma hakkını garantiye almak için, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Concern Ww olarak Aralık Ayında bir protokol imzaladık’ diyen Sanduvac, ayrıca şu konuya da dikkat çekti. “ Kız ya da erkek öğrenicinin güvenli bir öğrenme ortamındayken cinsel ya da ekonomik istismara uğramak veya zorla ya da erken yaşta evlendirilmek, silahlı güçlere dahil edilmek ya da organize suça itilmek gibi diğer riskleremaruz kalması çok daha az bir ihtimaldir”.

Sanduvac, ayrıca, Avrupa Komisyonu desteği ile İl MEM okullarındaki Suriyeli öğrencilere 4 temel aktivite ile destek sağladıklarını belirtti. Bu aktiviteler, gönüllü öğretmenlere teşvik sağlanması, okullara altyapı tamiratları ve su- sanitasyon desteği verilmesi, eğitim sarf malzemeleri ile eğitim materyalleri sağlanması. Ek olarak, bu çalışma benzeri öğretmen eğitimleri ile kaliteli ve uygun eğitime destek verilmesi.

Sanduvac, ek olarak Barışın Çocukları Projesi kapsamında il MEM işbirliği ile Şubat ayı itibari ile Suruç’ta 3 okula daha destek vermek üzere hazırlık çalışmaları yaptıklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com