Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Türk Eğitim Senli Suç Örgütü Kurmuş

Türk Eğitim Senli Suç Örgütü Kurmuş

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2010 Salı 11:34
Türk Eğitim Senli Suç Örgütü Kurmuş

Kamu Personeli Seçme Sınavındaki kopya iddiaları konusunda bazı cemaatleri suçlayan İsmail Koncukun başkanı olduğu Türk Eğitim Sendikasında tutuklama şoku yaşanıyor.

Sınavın yapıldığı tarihte Bursada öğretmenlik yapan sendika üyesi Özgür Fidan (32), dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Eylül başındaki son atamalarda Ankaraya tayin olduğu belirlenen Fidan, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmakla suçlanıyor. Gazi Üniversitesinde İngilizce öğretmenliği bölümünde doktora yapan Fidan hakkında, piyasaya ve bankalara olan borcu sebebiyle çok sayıda dosya bulunduğu öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu da, Özgür Fidanın Bursada görev yaptığı sırada kendi sendikalarına üye olduğunu doğruladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden gelen özel bir ekip tarafından Bursadaki evinde gözaltına alınan Fidanın da aralarında bulunduğu zanlıların suç işlemek amacıyla kurulan örgütün üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklandıkları öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, Özgür Fidanın Bursada görev yaptığı sırada kendi sendikalarına üye olduğunu doğruladı. Bursada görev yaparken sendika yöneticileriyle birlikte okullarda denetim yapan Fidanın skandalın ortaya çıkmasının ardından Ankaraya tayin istemesi dikkatlerden kaçmadı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, 28 Ağustosta düzenlediği basın toplantısında birtakım grupların kendi mensuplarına avantaj sağlamak için bu soruları ele geçirdiğini ve sızdırdığını ileri sürmüştü. Öte yandanAnkaramerkezli 12 ilde bugüne kadar yapılan operasyonlarda toplam 58 kişi yakalandı. Soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklanırken emniyet, kopyayla ilişkili halen 13 kişiyi arıyor.

KOMİK SAVUNMA: KARİYER İÇİN YAPTIK!
Çete elemanlarının mahkemeye verdikleri ifadede suçlamaları reddettiği öğrenildi. Zanlılara, sınavlardaki kopya yöntemleriyle ilgili sorular sorulduğu, çete elemanlarının ise kariyer yapmak için girdim savunması yaptığı belirtildi. Tutuklanan zanlılardan öğretim üyesi Oruç Ali. U.nun polislik sınavları sorularını da ele geçirdiği kaydedildi. Oruç Ali U. Soruların sızdığını göstermek için arkadaşlarıma internetten yayınlattım. şeklinde savunma yaptı. Şebeke adına sınava girdiği ileri sürülen Özgür F.nin ise, Bazı sınavlara girdiğim doğrudur. Sınavlara kendi kariyerim için girdim. Kopya çekmek ve soruları dağıtmak için girmedim. dediği aktarıldı. Elazığ Ülkü Ocakları başkanı olduğu belirtilen Zülfü B., sınav soruları konusunda kendinden yardım istendiğini doğrularken, kendisinin ise sadece ilgileneceği cevabını verdiğini savundu.

Zaman

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com