Advert
Advert
Advert

TED bursu için öğrenciler ter döktü

Türk Eğitim Derneği’nin başarılı fakat maddi olanakları yetersiz çocuklar için 38 il ve ilçede düzenleyeceği Tam Eğitim Bursu sınavına rekor bir sayıyla 54.933 öğrenci başvuruda bulundu. Bu sınav sonucunda 13.500 tl burs dağıtılacak.

TED bursu için öğrenciler ter döktü
TED bursu için öğrenciler ter döktü

Saat 10.00’da, 38 il ve ilçedeki 88 okulda, 2.298 salonda düzenlenen  Tam Eğitim Bursu sınavına başvurular 15 Şubat 2016 tarihinde sona erdi ve sınava rekor bir sayıyla 54.933 başvuru yapıldı. Tam Eğitim Bursu sınavında başarılı olan çocukların eğitim masrafları, üniversite eğitimlerinin sonuna kadar Türk Eğitim Derneği tarafından karşılanacak. “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası kapsamındaki burs programı, öğrencinin yalnızca eğitimi boyunca akademik gelişimine ilişkin yeterli ve sürekli maddi desteği sağlamakla kalmıyor; sosyal, kültürel ve psikolojik anlamda kapsamlı manevi destek de veriyor.

Şanlıurfa'da bir çok salonda küçük öğrenciler salonda ter dökerken, veliler ise okul bahçesinde heyecanla sınavın bitimini beklediler.  

Toplam 80 sorunun sorulduğu test sınavı 100 dakika ile sınırlandırıldı. 


“Tam Eğitim Bursu” nedir?
Türk Eğitim Derneği’nin 2003–2004 öğrenim yılında başlattığı burs düzenlemesiyle, başarılı fakat ekonomik yetersizlikler yaşayan öğrenciler Tam Eğitim Bursu (TEB) kapsamında okutuluyor. Tam Eğitim Bursu, burs desteği verilen öğrencilerin eğitim, servis, yemek, giyim, kitap-kırtasiye giderlerini ve harçlıklarını üniversite lisans eğitiminin sonuna kadar karşılıyor. Tam Eğitim Bursu alan öğrenciler, öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını Türk Eğitim Derneği okullarında sürdürüyorlar.

“10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası hakkında
Eğitim sistemindeki sorunları çözmeyi ve maddi olanaksızlar yüzünden eğitim alma hakkından mahrum kalan başarılı öğrencilere okuma olanağı tanımayı hedefleyen "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" kampanyası kapsamında Tam Eğitim Bursu alan öğrenciler TED Okulları'nda eğitim görüyorlar. Türk Eğitim Derneği, Tam Eğitim Bursu ile çocukların yıllık 13.500 TL tutarındaki eğitim masraflarını karşılamakla kalmıyor, burstan yararlanan tüm çocukların gelişimini eğitim hayatları boyunca takip ediyor ve barınmadan servise, kıyafetten cep harçlığına kadar tüm harcamalarını üstleniyor.

Haber: Ömer ASLAN / www.balikligol.com 

ted burs sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı