Advert
Advert
Advert

Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Urfa'yı tanıttı

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, eşi Gül Fakıbaba ve Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, bu yıl 17.'si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katılarak davetlilere Şanlıurfa'yı tanıttı.

Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Urfa'yı tanıttı
Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Urfa'yı tanıttı

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, ŞUTSO (Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası) ve ŞURKAV işbirliğinde Şanlıurfa'daki turizm acenteleriyle birlikte EMITT Fuarı'nda açılan Şanlıurfa standında gün boyunca ziyaretçilerle yakından ilgilenen Başkan Fakıbaba'ya, misafirler bir hayli ilgi gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta içi AK Parti Grup Toplantısı'nda rozetini taktığı ve kürsüye davet ederek konuşma yaptırdığı Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'yı Şanlıurfa standında gören vatandaşlar, Fakıbaba'yı yalnız bırakmadı. Hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarışanlar, ilginç görüntüler oluşturdu.

Şanlıurfa Valiliği adına Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, ŞUTSO adına Başkan Vekili Cem Göncü, Karacadağ Kalkınma Ajansı adına Uzman Halil Çakallı ve kent merkezinde hizmet veren turizm acente sahiplerinin de hazır bulunduğu standa, turizmciler büyük ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan ve Vali Yardımcısı Şenlik yaptıkları açıklamalarda, ortak akıl hareketiyle kent turizmi yapmanın,olumlu sonuçlar doğurduğunu ifade etti.

Konuk ülke Arjantin sponsorluğunda, 70 ülke, 100'ü aşkın il ve ilçe ile binlerce davetlinin katılımıyla açılışı yapılan fuarda; Şanlıurfa standını ziyaret edenlere dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Şanlıurfa'nın Ören yerleri de tanıtılıyor.

Ayrıca stantta konuklara, Şanlıurfa'nın simgesi olan fıstık, lokum ve birçok hediyenin yanı sıra, kentin tanıtımını sağlayan harita, broşür, CD gibi materyaller de hediye edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!