Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Turizm müdürlüğünden sıkı denetim

Turizm müdürlüğünden sıkı denetim

Şanlıurfa Valiliği il kültür ve turizm il müdürlüğü, Seyahat Acentelerindeki denetimlerini sıklaştırdı

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2014 Salı 10:44
Turizm müdürlüğünden sıkı denetim

Şanlıurfa Valiliği il kültür ve turizm il müdürlüğü Turizmde öneli bir potansiyele sahip olan Şanlıurfa’da bir yandan tanıtım aktivitelerinin artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürürken bir yandan da İlimiz ve ilçelerimiz genelinde sıkı kontrollerini sürdürmeye devam ediyor.

Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve  TURSAB GAP Bölge Yürütme Kurulu tarafından 05.06.2014 Perşembe günü İlimiz balıklı göl bölgesinde faaliyet gösteren seyahat Acentelerinde denetlemeler yapıldı

Bu bağlamda ; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bildirilen kaçak faaliyetinde bulunan iş yerleri yanında, faaliyet gösterdiği düşünülen ancak faaliyette bulunmayan vitrinlerinde seyahat acentesi veya organizasyon ibareleri kullanıldığı tespit edilen işyerlerinde söz konusu ibarelerin 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa aykırı olduğu yönünde uyarılarda bulunuldu ve kaldırılması yönünde firmalar uyarıldı. Yapılan denetimler sonucunda 2 ayrı işletme hakkında yasal işlem başlatmak suretiyle 2 tutanak tutuldu ve idari para cezası  uygulandı.

Şanlıurfa Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü Denetleme Komisyonu tarafından rutin denetimlerin devam edeceği,Kokartsız turist rehberliği faaliyetinde bulunanlar ve Kaçak Seyahat Acentesi faaliyetinde bulunan firmaların, gerek faaliyette bulunduğu yerlerde gerekse de devam eden turlarda otobüs denetimlerinin yapılacağını, söz konusu firmaların biran önce  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TURSAB Başkanlığına başvurularını yaparak işletme belgesi almaları gerektiğivurgulandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com