Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Türbesinin etrafı çöpten geçilmiyor

Türbesinin etrafı çöpten geçilmiyor

Hem Şanlıurfa'dan hem de Türkiye'nin dört bir yanından binlerce ziyaretçinin geldiği Şıh Maksut türbesinin son hali içler acısı.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 16:39
Türbesinin etrafı çöpten geçilmiyor

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 2010 yılı Ağustos ayında restore edilerek turizme açılan Şıh Maksut türbesinin bakımsız son hali, ziyaretçileri şok ediyor. Son zamanlarda çevre temizliğinin hiç yapılmadığı belirtilen türbenin içi ve dışı çöpten geçilmiyor.

Eyyubiye ilçesine bağlı Şıh Maksut Mahallesi’nde bulunan türbeye, hem Şanlıurfa’dan hem de Türkiye’nin dört bir yanından binlerce ziyaretçi geliyor. Böyle sık ziyaret edilen bir mekânın temiz tutulmaması ise tepkilere sebep oluyor.

Öyle ki türbenin tarihi giriş kapısındaki çöpler, bakımsızlığı gözler önüne seriyor. Şıh Maksut türbesi ne ait çilehaneler ve mağaralar gün yüzüne çıkarılmayı beklerken bakımsızlığa terk edilmeleri ise ziyaretçileri üzüyor. Mağaraya atılmış çöpler, köşe başlarında bırakılan kurumuş ekmekler ise türbe çevresini çöplüğe  çevirmiş durumda. Ziyaretçiler, bir an önce ilçe belediyesinin Şıh Maksut türbesine gerekli önemi vermesini istiyor.

(Sedat Kuşulay-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com