Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem TÜMSİAD Suriye Komisyonu aralıksız çalışıyor

TÜMSİAD Suriye Komisyonu aralıksız çalışıyor

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi bünyesinde oluşturulan Suriye Komisyonu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi tarafından hazırlanan projeler Vali İzzettin Küçük’e sunuldu.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 12:34
TÜMSİAD Suriye Komisyonu aralıksız çalışıyor

Komisyon tarafından hazırlanan projeler Komisyon Başkanı ve Şube Başkan Yardımcısı Halef Karataş tarafından Vali İzzettin Küçük’e sunuldu.

Sunumdan önce söz alan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, Suriyeli mültecilerin sorunlarına karşı duyarlı olduklarını, sosyal dönüşümle ilgili yaşanan problemlerin acilen ele alınarak çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Sade, “Bugün barınma ve geçinme gibi öncelikli sorunlar devletimizin ve milletimizin desteğiyle belirli bir sisteme kavuşturulmuştur. Ancak kısa zaman sonra sosyal problemlerin ortaya çıkması muhtemeldir. Hatta yaşayış ve kültür farklılıkları nedeniyle bugün bile problemler çıkmaktadır. Biz hem bu konuya dikkat çekmek hem de önceden tedbir almak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaları sayın Valimizle de paylaşarak desteklerini beklediğimizi ifade ediyoruz. Bugün bu önerilerimiz dikkate alınırsa yarın ortaya çıkacak birçok probleme karşı tedbirimiz hazır olur” şeklinde konuştu.

Ziyarette açıklama yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük bu konuda duyarlılık gösteren TÜMSİAD’a teşekkür etti. Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumsal meselelere karşı duyarlılık göstermesinin Devletin yükünü hafifleteceğini vurgulayan Vali Küçük, “Çalışmalarınız bu anlamda oldukça değerli. Bunların hepsi uygulanabilir projeler. Uygulama sırasında ve sonrasında olumlu neticelerini hep birlikte alacağımıza inancım tamdır” dedi.

Daha sonra TÜMSİAD Başkan Yardımcısı ve Suriye Komisyonu Başkanı Halef Karataş tarafından projelerin tanıtımı yapıldı. Özellikle el sanatları ve sosyal entegrasyon konularında hazırlanan projelerin olgunlaştırılması konusunda görüş birliği sağlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com