Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Tüm Türkiye'nin İhtiyacını Haliliye Karşılayacak!

Tüm Türkiye'nin İhtiyacını Haliliye Karşılayacak!

Çölyak hastalarına büyük müjde! Şanlıurfa Haliliye İlçe Belediye Meclisi’nin 2016 Nisan ayı 4’üncü birleşiminde, çölyak hastalarına yönelik bir işletme kurularak glütensiz ekmek üretilmesi meclis gündemine oy birliğiyle alındı.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2016 Cuma 10:15
Tüm Türkiye'nin İhtiyacını Haliliye Karşılayacak!

Haliliye Belediye Meclisi’nin 2016 Nisan ayı 4’üncü birleşiminde, çölyak hastalarına yönelik bir işletme kurularak glütensiz ekmek üretilmesi meclis gündemine oy birliğiyle alındı. Başkan Fevzi Demirkol, talep edilmesi durumunda sadece Haliliye’nin değil ülkedeki tüm hastaların ekmek ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Haliliye Belediye Meclisi’ne, Başkan Fevzi Demirkol başkanlık yaptı. Açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından başkanlık teklifi görüşüldü. Çölyak hastalığı nedeniyle glütensiz ekmeği ve ürünlerinin üretimini kar amacı gütmeden yapmak üzere, işletme kurulması teklifi gündeme getirildi.

Konuyla açıklama yapan Başkan Fevzi Demirkol, kentte çölyak hastalarına glütensiz unla ekmek üreten bir işletmenin bulunmadığını, bu nedenle ihtiyacın giderilmesi konusunda çalışma yaptıklarını söyledi. Çölyak hastalarına ekmek üretimi için bir işletme kurulacağının altını çizen Başkan Demirkol, “Çölyak hastası vatandaşlarımızın ekmek yemede onların ayrı glütensiz un diye bilinen bir tükettikleri bir un var. Şanlıurfa’da, bu ekmeği yapan hiçbir kuruluş yok. Biz sahada vatandaşlarımızla karşılaştığımız zaman kendilerinden dinledik. Bölgemizde bin 561 hasta var. Bunlara çeşitli kuruluşlarca un dağıtılmaktadır. Bu un, ekmek olmadıktan sonra vatandaşlarımızın ihtiyacını temin etmemektedir. Sahada karşılaştığımız bu arkadaşlarımızın bize ifade ettiği hususları inceleyip araştırdık. Sonucunda bizim çölyak hastaları için özel ekmek üretmemizin mevzuata uygun olduğunu belirledikten sonra kendilerinden bu hususta bir talep istedik. 4 Nisan 2016 tarihinde bizim isteğimiz üzerine talep ettiler. Belediye içi işletme kurarak çölyak hastalarına ekmek üretmek istiyoruz. Onların da bizler gibi ekmek yemesini istiyoruz” dedi.

Başkan Demirkol, bu çalışmayla sadece Haliliye’de değil Şanlıurfa geneline ve talep doğrultusunda ülke geneldeki tüm hastaların ihtiyaçlarının karşılanacağını da anlatarak, “Bölgeden gelen talepleri karşılamamız noktasında, sadece Haliliye’de değil sadece Şanlıurfa genelinde değil, talep edilmesi halinde ülke genelindeki vatandaşlarımızın bu hastalarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasını huşunu ilave etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından teklif, meclis üyelerinin oy birliğiyle gündeme alınarak kabul edildi. Haliliye Belediyesi kararın ardından işletmenin kurulması adına, gerekli araştırmayı başlattı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com