Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Tüm insanlar eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahiptir"

"Tüm insanlar eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahiptir"

Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Batman Valisi Azmi Çelik, tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 09:30

Batman Valisi Azmi Çelik, ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İnsan haklarının, bireylerin insan olmaları nedeniyle doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlükler bütünü olduğunu belirten Çelik, “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin ‘yalnızca insan’ oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, insanların doğuştan ve eşit bir biçimde sahip oldukları hakları ifade eden uluslararası bir belgenin kabul edilişinin kutlandığı, insanlık tarihinin önemli bir kilometre taşıdır. Kamu düzeninin, toplumsal barışın, huzur ve esenliğin sağlanabilmesi, insanların sahip oldukları temel hak ve hürriyetleri kullanmada saygılı olmaları ve saygı görmeleri ile mümkündür.” dedi.

Tüm Batmanlıların dünya insan haklarını gününü kutlayan Çelik, devamında şöyle dedi: “Farklı dil, din ve kültürlerin yüzyıllardır bir arada barış ve kardeşlik içinde yaşadığı, birçok kadim uygarlığa ev sahipliği yapan ülkemizde insan haklarına dayalı birlikte yaşama kültürü oldukça önem arz etmekle birlikte bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde devam edecektir. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi sorumluluğu, başta yönetimlerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına ve toplumun tüm kesimlerine ait bir görevdir. İnsan haklarını daha ileri seviyeye çıkarmak ancak mevcut hukuk düzeniyle koruyup geliştirmenin yanı sıra onu toplumun gönül ve zihin dünyasına yerleştirmekle mümkündür. Bu vesile ile tüm insanlığın temel hak ve özgürlüklerden istifade edebildiği, insan haklarına saygı anlayışının her alanda kabul gördüğü bir gelecek temennisiyle; tüm dünya insanlarının ve Batmanlı vatandaşlarımızın ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım.” (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com