Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Tüketici güven endeksi yüzde 1 arttı

Tüketici güven endeksi yüzde 1 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, Eylül ayı tüketici güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1 oranında arttı; Ağustos ayında 73,2 olan endeks, Eylül ayında 74 değerine yükseldi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2014 Pazartesi 13:11
Tüketici güven endeksi yüzde 1 arttı

 TÜİK ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1 oranında arttı; Ağustos ayında 73,2 olan endeks, Eylül ayında 74 değerine yükseldi.


Genel ekonomik durum beklentisi yüzde 2,3 arttı
Ağustos ayında 99,8 olan genel ekonomik durum beklentisi endeksi yüzde 2,3 oranında artarak, Eylül ayında 102,1 oldu. Bu artış, gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durumun daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan tüketicilerin sayısının bir önceki aya göre arttığını gösterdi.

İşsiz sayısı beklentisi yüzde 1,3 arttı
Gelecek 12 aylık dönemde işsiz sayısı beklentisi endeksi yüzde 1,3 oranında artarak, Eylül ayında 78,7 değerine yükseldi. Bu artış, işsiz sayısında artış bekleyenlerin oranındaki azalıştan kaynaklandı.

Tasarruf etme ihtimali yüzde 0,9 arttı
Gelecek 12 aylık dönemde tasarruf etme ihtimali endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,9 oranında arttı. Ağustos ayında 23,7 olan endeks, Eylül ayında 23,9 değerine yükseldi. Bu yükselme, tüketicilerin gelecek 12 aylık dönemde tasarruf etme ihtimallerinin bir önceki aya göre arttığını gösterdi.

Hanenin maddi durum beklentisi yüzde 0,6 azaldı
Hanenin gelecek 12 aylık döneme ilişkin maddi durum beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,6 oranında azaldı. Ağustos ayında 91,7 olan endeks değeri Eylül ayında 91,2 oldu. Bu düşüş, gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durumunun daha iyi olacağını bekleyenlerin oranının azalmasından kaynaklandı. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com