Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi TÜİK verileri açıkladı, Üretimde büyük artış

TÜİK verileri açıkladı, Üretimde büyük artış

TÜİK, Ocak 2016 tavuk yumurtası üretimi verilerini açıkladı. Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerine göre, tavuk yumurtası üretimi 1,5 milyar adet olarak gerçekleşti. Sadece ocak ayı içerisinde 1,5 milyar adet tavuk yumurtası üretildi

Giriş Tarihi: 14 Mart 2016 Pazartesi 12:12
TÜİK verileri açıkladı, Üretimde büyük artış

TÜİK, bu yılın Ocak ayına ait Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerini açıkladı. Bu göre, tavuk yumurtası üretimi Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 3,5 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 azaldı.

Kesilen tavuk sayısı 84 milyon adet, kesilen hindi sayısı ise 264 bin adet oldu. Kesilen tavuk sayısı Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 9,8, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,5 azaldı. Ocak ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 59,5, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,5 azaldı.

Tavuk eti üretimi 143 bin 232 ton, hindi eti üretimi ise 2 bin 899 ton olarak gerçekleşti. Tavuk eti üretimi Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 10,1, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,7 azaldı. Ocak ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 42,7, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30,5 azaldı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 2,8 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,8 azaldı. (İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyedeki Birikethane ne zaman kaldırılacak?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com