Advert
Advert
Advert

TÜİK verileri açıkladı, Üretimde büyük artış

TÜİK, Ocak 2016 tavuk yumurtası üretimi verilerini açıkladı. Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerine göre, tavuk yumurtası üretimi 1,5 milyar adet olarak gerçekleşti. Sadece ocak ayı içerisinde 1,5 milyar adet tavuk yumurtası üretildi

TÜİK verileri açıkladı, Üretimde büyük artış
TÜİK verileri açıkladı, Üretimde büyük artış

TÜİK, bu yılın Ocak ayına ait Kümes Hayvancılığı Üretimi verilerini açıkladı. Bu göre, tavuk yumurtası üretimi Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 3,5 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 azaldı.

Kesilen tavuk sayısı 84 milyon adet, kesilen hindi sayısı ise 264 bin adet oldu. Kesilen tavuk sayısı Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 9,8, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,5 azaldı. Ocak ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 59,5, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,5 azaldı.

Tavuk eti üretimi 143 bin 232 ton, hindi eti üretimi ise 2 bin 899 ton olarak gerçekleşti. Tavuk eti üretimi Ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 10,1, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,7 azaldı. Ocak ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 42,7, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30,5 azaldı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 2,8 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,8 azaldı. (İLKHA)

 

 

Ocak 1 5 milyar adet tavuk yumurtası tüik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler