Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi TÜİK geri adım attı, desteklemeler yükseliyor

TÜİK geri adım attı, desteklemeler yükseliyor

Şanlıurfa çiftçisinin destekleme kilogramlarının düşürülmesi ile ilgili tepkileri sonuç verdi.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2013 Salı 13:08
TÜİK geri adım attı, desteklemeler yükseliyor

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu,  Türkiye İstatistik Kurumu tarafından birkaç ay önce yapılan çalışmada destekleme kilogramlarının düşürüldüğünü hatırlatarak,  ortaya çıkabilecek mağduriyetin giderilmesi için Ankara’daki yürüttükleri çalışmalardan sonra yanlıştan dönüldüğünü belirtti.


Eyyüpoğlu, şunları kaydetti:“Pamuk, Buğday, Arpa ve Mısır gibi ürünlerin destekleme kilogramları-nın tespiti her ürünün verimine göre yerinde ve gerçek kilograma göre yapılmıştır. Ve yerinde tespitler doğru bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Bu şekilde çiftçilerimizin mağduriyeti sona ermiştir. Çiftçilerimiz kilogram tespitlerine Tarım Bakanlığının internet sitesinden TC Kimlik Numaralarını girerek bakabilirler. Çiftçilerimden ricamız yeni kilogram tespitlerine göre fatura kesme tarihine dikkat etsinler”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com