Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat TÜGVA'nın Siyer Okumaları Başlıyor

TÜGVA'nın Siyer Okumaları Başlıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (Tügva) Şanlıurfa İl Temsilciliği "İlahi Muhabbet: Hz.Muhammed (sav)" başlıklı Siyer-i Nebi Okumalarını başlatıyor.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2015 Perşembe 14:39
TÜGVA'nın Siyer Okumaları Başlıyor

 Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kasım Şulul'un anlatımıyla başlayacak olan siyer dersleri her perşembe günü yatsı namazından sonra Yenişehir Hacı Sami Aksoy Camii'nde gerçekleştirilecek. Programın ramazan ayına kadar devam etmesi planlanıyor. Program sonunda devamlılık başarısı sağlayan birinciye bilgisayar, ikinciye ipad üçüncüye plaket, yedi kişiye kol saati hediye edilecek.

Türkiye Gençlik Vakfı Dış İlişkiler Koordinatörü Raşit Dedeoğlu yaptığı açıklamada "Türkiye gençlik vakfı ideali olanların buluşma yeri.. İdeaili olan bu gençlik; milli ve manevi değerlerimize bağlı, insana ve doğaya saygılı, fikri ve kültürel açıdan donanımlı, medeniyet şuurumuza sahip, ilim ve İrfan sahibi bir gençliktir. Biz istiyoruzki bu ideali taşıyacaklar Siyer Programımızla camilerde buluşsun. Şanlıurfa TÜGVA olarak bunu bir etkinlik değil vazife olarak görüyoruz. Bediüzzaman Said Nursî ayet meali olarak diyorki; "Allah'a imanınız varsa, elbette Allah'ı seveceksiniz. Madem Allah'ı seversiniz; Allah'ın sevdiği tarzı yapacaksınız. Ve Allah'ın sevdiği tarz ise: Allah'ın sevdiği zata benzemelisiniz. Ona benzemek ise; ona ittiba etmektir. Ne vakit ona ittiba etseniz Allah da sizi sevecek. Zaten siz Allah'ı seversiniz, ta ki Allah da sizi sevsin "
Gençliğe çağrımız gelin hep birlikte Yüce Allah'ın "sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" buyurduğu insanlığa örnek peygamberimizi birlikte tanıyalım. Muhabbetimiz daim olsun.
Programımıza katkılarından ve gençliğe verdiği önemden dolayı Şanlıurfa İl Müftüsü sayın İhsan AÇIK'a teşekkür ederiz dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com