Advert
Advert
Advert

TÜGVA'nın Siyer Okumaları Başlıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (Tügva) Şanlıurfa İl Temsilciliği "İlahi Muhabbet: Hz.Muhammed (sav)" başlıklı Siyer-i Nebi Okumalarını başlatıyor.

TÜGVA'nın Siyer Okumaları Başlıyor
TÜGVA'nın Siyer Okumaları Başlıyor

 Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kasım Şulul'un anlatımıyla başlayacak olan siyer dersleri her perşembe günü yatsı namazından sonra Yenişehir Hacı Sami Aksoy Camii'nde gerçekleştirilecek. Programın ramazan ayına kadar devam etmesi planlanıyor. Program sonunda devamlılık başarısı sağlayan birinciye bilgisayar, ikinciye ipad üçüncüye plaket, yedi kişiye kol saati hediye edilecek.

Türkiye Gençlik Vakfı Dış İlişkiler Koordinatörü Raşit Dedeoğlu yaptığı açıklamada "Türkiye gençlik vakfı ideali olanların buluşma yeri.. İdeaili olan bu gençlik; milli ve manevi değerlerimize bağlı, insana ve doğaya saygılı, fikri ve kültürel açıdan donanımlı, medeniyet şuurumuza sahip, ilim ve İrfan sahibi bir gençliktir. Biz istiyoruzki bu ideali taşıyacaklar Siyer Programımızla camilerde buluşsun. Şanlıurfa TÜGVA olarak bunu bir etkinlik değil vazife olarak görüyoruz. Bediüzzaman Said Nursî ayet meali olarak diyorki; "Allah'a imanınız varsa, elbette Allah'ı seveceksiniz. Madem Allah'ı seversiniz; Allah'ın sevdiği tarzı yapacaksınız. Ve Allah'ın sevdiği tarz ise: Allah'ın sevdiği zata benzemelisiniz. Ona benzemek ise; ona ittiba etmektir. Ne vakit ona ittiba etseniz Allah da sizi sevecek. Zaten siz Allah'ı seversiniz, ta ki Allah da sizi sevsin "
Gençliğe çağrımız gelin hep birlikte Yüce Allah'ın "sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" buyurduğu insanlığa örnek peygamberimizi birlikte tanıyalım. Muhabbetimiz daim olsun.
Programımıza katkılarından ve gençliğe verdiği önemden dolayı Şanlıurfa İl Müftüsü sayın İhsan AÇIK'a teşekkür ederiz dedi.

tügva
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı