Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset TSK'dan tatbikata tavır açıklaması

TSK'dan tatbikata tavır açıklaması

Giriş Tarihi: 4 Mart 2010 Perşembe 11:16
TSK'dan tatbikata tavır açıklaması

TSK, 2010 Kış Tatbikatı'na Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  Başbakan Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün, Erzincan'daki Ergenekon davasının bir numaralı sanığı olan 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'e tepki olarak katılmadığı yönündeki haberlere cevap verdi.

Genelkurmay Başkanlı'ğından yapılan açıklamada tatbikatın basına kapalı olarak, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı katılacak şekilde önceden planlandığı belirtildi.

Açıklama şöyle:

"1. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin planlı tatbikatlarından olan KIŞ-2010 Tatbikatı, 3'üncü Ordu Komutanlığı koordinatörlüğünde, 9'uncu Kolordu Komutanlığı tarafından, 01-05 Mart 2010 tarihleri arasında, Akbaba/Kars Atış ve Tatbikat bölgesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığının da katılımıyla, müşterek, fiili ve atışlı olarak icra edilmektedir.

2. Tatbikatın maksadı; birliklerin kar ve şiddetli soğuklarda, atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemek, birliklerin kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, giyim, ikmal ve bakım faaliyetleri gibi temel komular üzerinde eğitimlerini ve beka kabiliyetini geliştirmektir.

3. Başlangıçtan itibaren bu Tatbikatın Basına Kapalı olarak ve Seçkin Gözlemci Gününe sadece Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı katılacak şekilde icra edilmesi planlanmıştır.

4. Tatbikata 1574 personel, 7 uçak ve 14 helikopter katılmaktadır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com