Advert
Advert
Advert

TSK'dan tatbikata tavır açıklaması

TSK'dan tatbikata tavır açıklaması
TSK'dan tatbikata tavır açıklaması

TSK, 2010 Kış Tatbikatı'na Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  Başbakan Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün, Erzincan'daki Ergenekon davasının bir numaralı sanığı olan 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'e tepki olarak katılmadığı yönündeki haberlere cevap verdi.

Genelkurmay Başkanlı'ğından yapılan açıklamada tatbikatın basına kapalı olarak, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı katılacak şekilde önceden planlandığı belirtildi.

Açıklama şöyle:

"1. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin planlı tatbikatlarından olan KIŞ-2010 Tatbikatı, 3'üncü Ordu Komutanlığı koordinatörlüğünde, 9'uncu Kolordu Komutanlığı tarafından, 01-05 Mart 2010 tarihleri arasında, Akbaba/Kars Atış ve Tatbikat bölgesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığının da katılımıyla, müşterek, fiili ve atışlı olarak icra edilmektedir.

2. Tatbikatın maksadı; birliklerin kar ve şiddetli soğuklarda, atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemek, birliklerin kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, giyim, ikmal ve bakım faaliyetleri gibi temel komular üzerinde eğitimlerini ve beka kabiliyetini geliştirmektir.

3. Başlangıçtan itibaren bu Tatbikatın Basına Kapalı olarak ve Seçkin Gözlemci Gününe sadece Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı katılacak şekilde icra edilmesi planlanmıştır.

4. Tatbikata 1574 personel, 7 uçak ve 14 helikopter katılmaktadır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu