Advert
Advert
Advert

TSK'dan "Necdet Özel" açıklaması

TSK, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, IŞİD'e karşı kurulan koalisyonun Washington'da yapacağı toplantıya katılmamasıyla ilgili açıklama yayımladı.

TSK'dan
TSK'dan

 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey'in toplantı davetine katılamaması ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri bir açıklama yayımladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Martin E. Dempsey'in yaptığı toplantı davetine katılamamasına yanlış anlamlar yüklendiği görülmektedir. Konu ile ilgili yapılan yorumlar gerçek dışı olup, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, meslektaş ve mevkidaşı ile yaptığı telefon görüşmesinde durumu izah etmiş ve gerekli mutabakat sağlanarak toplantıya Genelkurmay Harekât Başkanının katılması kararlaştırılmıştır. Ayrıca bugüne kadar bölgemizdeki gelişmelerle ilgili olarak değişik ülkelerde yapılan aynı kapsamdaki toplantılara Genelkurmay Harekât Başkanı iştirak etmiştir" ifadeleri kullanıldı.


 

Önceki gün ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey’nin IŞİD’e karşı kurulan küresel koalisyonu konuşmak üzere Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i Washington’a davet ettiği ancak Özel’in davete yoğun programından dolayı katılmayacağı öğrenilmişti.
 

ABD’nin ev sahipliğini yaptığı toplantı 14 Ekim’de, Andrews Hava Üssü’nde tüm gün sürecek bir toplantı yapılacak. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!