Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset TSK, Parti Gibi Açıklamalara Devam Ediyor

TSK, Parti Gibi Açıklamalara Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2010 Cumartesi 10:30
TSK, Parti Gibi Açıklamalara Devam Ediyor
TSK, Parti Gibi Açıklamalara Devam Ediyor... Vatanı korumakla görevli olan; Milli savunma bakanlığına bağlı genelkurmayın böyle siyasi paratiler gibi açıklamlar yapmaya devam etmesi; Demokrasiye darbe olarak yorumlanıyor.

Genelkurmayın internet sitesinden yapılan 5 maddelik açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

GENELKURMAY TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

1. Büyük Önder Atatürkün Türk ulusuna armağan ettiği en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti; halk egemenliğine dayalı, kuruluş felsefesinin temelinde, Üniter devlet ve Ulus devlet olgusunun yer aldığı, demokratik bir yapı ve sağlam hukuki temeller üzerinde yükselerek bugünlere ulaşmıştır.

2. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının değiştirilmeyecek hükümleri arasında yer alan 3üncü maddesi; Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. hükmünü amirdir.

3. Dil, kültür ve ülkü birliği, bir millet olmanın başta gelen vazgeçilmezleridir. Dil birliğinin olmaması durumunda bunun sonuçlarının neler olacağı, tarihteki birçok acı örnekleriyle gözler önündedir.

4. Son günlerde Dilimiz üzerinde kamuoyunun gündeminde yer alan birtakım tartışmaların, cumhuriyetimizin temel kuruluş felsefesini kökten değiştirecek bir noktaya doğru hızla götürülmeye çalışıldığı endişeyle izlenmektedir.

5. Türk Silahlı Kuvvetleri; Devletin, Anayasamızda yer alan, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi koruma görevi kapsamında; Ulus devlet, üniter devlet ve laik devletin korunmasında her zaman taraf olmuş ve olmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

haksöz haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com