Advert
Advert
Advert

TRT Sanatçısı Demirkol Urfa'da Konser Verdi

Şanlıurfa Belediyesi’nin davetlisi olarak memleketine gelen TRT Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Nurten Demirkol, birbirinden güzel türkülerini bu kez hemşerileriyle birlikte seslendirdi.

TRT Sanatçısı Demirkol Urfa'da Konser Verdi
TRT Sanatçısı Demirkol Urfa'da Konser VerdiBir ilkin yaşandığı konserde TSM Sanatçısı Nurten Demirkol’un daveti üzerine sahneye çıkan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba, Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe ve diğer protokol üyeleri “Urfalıyam Ezelden” türküsünü sanatçıyla birlikte seslendirdiler. Fakıbaba çiftinin oturduğu yerden her türküyü ustaca seslendirmesi konsere katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Esentepe’de yer alan Şanlıurfa Belediyesi Nikâh ve Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen konsere, sanatseverler ilgi gösterdi. Tek bölümden oluşan ve değişik makamlarda birbirinden değerli eserlerin seslendirildiği konserde, Urfalılar müzik tadında unutulmaz bir gece yaşadılar.


Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba. Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ ve diğer davetlilerin katılımıyla düzenlenen konserde konuşan TRT Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Nurten Demirkol, kendisini Urfa’ya davet eden Belediye Başkanı Fakıbaba ve şahsında Şanlıurfa Belediyesi çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ise davetlerini kırmayıp kente gelen hemşehrimiz Demirkol’a minnettarlık duyduğunu belirterek, müziğin Urfalılar için ne denli önemli olduğuna dikkat çekti.

Her platformda 3T, 3S, 5M olgusuna dikkat çeken Fakıbaba, “Ülkemizde müzik dendiğinde ilk akla Urfa gelir. Çünkü müzik ile ismini markalaştıranların birçok şahsiyetin doğduğu şehir tabii ki Urfa’dır. İbrahim Tatlıses, Ferhat Göçer, Kazancı Bedih ve daha birçok ismi bağrında yetiştiren kentimizde müzik vazgeçilmez bir unsundur. Bu yüzden kentimizde müziğe gereken önemi vermek amacıyla müzik müzesi oluşturduk ve halkın hizmetine sunduk. 5M diyorum. Biri müzik, diğeri mağara, diğeri müze, bir diğeri meydanlar ve son olarak mutfak. Bu 5M ile kentimizin tanıtımına daha da katkı sağlayacağımızdan endişemiz yoktur” dedi.

Konserin sonunda Başkan Fakıbaba ve Eşi Gül Fakıbaba sanatçıyı ve ekibini tebrik ederek birer şükran çiçeği takdim etti.  
www.balikligol.com  
VİDEO GELİYOR


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret