Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya TRT Anadolu Birecik sahilinden canlı yayın yaptı

TRT Anadolu Birecik sahilinden canlı yayın yaptı

Kanal Urfa genel müdürü Ferhat Özer’İ hazırlayıp sundu. Her gün farklı şehirlerden yayın yapan yerel televizyon kanallarına canlı bağlantılar yapılarak o şehrin sorunları tartışıldığı,

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2012 Çarşamba 17:49
TRT Anadolu Birecik sahilinden canlı yayın yaptı
kültür-sanat, spor vb. konularda düzenlenen etkinliklerin ekrana taşındığı, TRT Anadolu televizyonuyla ortaklaşa gerçekleştiren Takım Oyunu programının dün yayınlanan programını konuğu. Birecik belediye başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı ve konusu Birecik genel yapısı ve yapılan çalışmalar hakkından bilgi verdiği program Birecik belediyesi İtfaiye Şefliğinde Fırat Nehri kenarında yapıldı.
TRT Anadolu televizyonuna canlı yayına bağlanılarak yapılan programda Ferhat Özer’İ sorularını cevaplayan Pınarbaşı şunları söyledi; "Öncelikle şahsım, çalışma arkadaşlarım ve Halkım adına şahsınızda bize bu imkânı sağlayan Kanal Urfa televizyonuna, TRT Anadolu televizyonuna emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Güneydoğunu incisine hoş geldiniz diyorum. İlçemiz gerek tarihi kalesiyle, gerek Fırat Nehriyle, gerek Köprüsüyle, gerek Kelaynaklarıyla, Güneydoğunu incisi bizde bu İnciyi Birinci yapmanın yolunun turizmden geçtiğini düşündüğümüz için 4.000 m Fırat nehri kıyısında adına sahil projesi dediğim dev projenin yapımına başladık. Daha sonra tarihi Birecik Kalesinin etrafındaki evler işlerleri kamulaştırılıp Kalemizi tarihi yapısına uygun getireceğiz. “ dedi.


Program sunucusu Ferhat Özer’ de “ Bizler bu şirin ilçemizde bu programın icra edilmesinden katkılarından dolayı sayın başkanımızın şahsında Birecik halkına ben ve ekibim adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi ve ardından canlı yayın programı sona erdi.


İkinci program Mustafa Taşçı’ Nın hazırlayıp sunduğu Kanal Urfa televizyonunda canlı yayınlanan Nücüm elleyeli ( Gecenin Yıldızları) programının konuk sanatçıları Birecikli sanatçı Ahmet DEMİR, Ebuekir Çimen, Selim Vafi ve Birecik Halk Eğitimi Merkezi müzik korusu öğrencilerin katıldığı programa Birecik belediye başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, başkan V. Abdulkadir Çopur, İlçe Emniyet Müdür V. Barış Ertuğrul, başkan yardımcısı M. Şerif Yücel, İl meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyası parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri mahalle muhtarları ve Birecik Halkının katıldığı program şehir Stadında yapıldı.  

Programda ilk olarak sahne alan Birecik Halk Eğitimi Merkezi müzik korusu öğrencilerin okumuş oldukları birbirinden güzel parçalar izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Daha sonra sunucu Mustafa Taşçı’nın geleceğin yıldızları olmaya aday olan gençlerin yetiştiren hocalarına ve büyüklerine teşekkür etti. Ardından programa sponsorluk yapan Birecik belediyesi başkanlığı adına belediye başkanı Pınarbaşı’nı sahneye davet etti. Coşkulu alkışlarla sahne gelen Pınarbaşı şunları söyledi; “Programa katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum, şahsim, çalışma arkadaşlarım ve Birecik Halkı adına Kanal Urfa televizyona, yöneticilerine Mustafa Taşçı beyefendiye sanatçılarımıza ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Programa katılan konuklara birer buket çiçek takdim etti. Ardından sahneye çıkan Birecikli sanatçı Ahmet Demir eskileri eskimeyen Türkülerini söyleyerek nostalji yaşattı. Genç sanatçı Ebubekir Çimen güzel sesiyle türküleri yorumlaması izleyicileri mest etti. Suriyeli sanatçı Selim Vafi, okuduğu Arapça parçalarla izleyicileri coşturdu. Program yapımcısı Mustafa taşçı’ da üç dilde Arapça Türkçe ve Kürtçe parçalarla seyirciden büyük alkış aldı. 
Gece havai fişek gösterisinin ardından sona erdi.
Mehmet Demirtaş / Birecik
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com