Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Troya Müzesi İçin Proje Yarışması Düzenleniyor

Troya Müzesi İçin Proje Yarışması Düzenleniyor

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2011 Çarşamba 20:02
Troya Müzesi İçin Proje Yarışması Düzenleniyor


 

 

·         Kültür ve Turizm Bakanlığı Troya Örenyeri’nden çıkarılan eserlerin korunması ve sergilenmesine yönelik Çanakkale’de yapılacak olan Troya Müzesi için mimari proje yarışması düzenliyor.

·         Yarışma birincisine 60.000 TL ödül verilecek.

 

 

            Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Troya Örenyeri’nden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergileneceği müze için ulusal mimari proje yarışması düzenliyor. Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapılacak Troya Müzesi, alandan çıkarılan paha biçilmez eserlerin korunmasına ve sergilenmesine yönelik olarak kurulacak. Arkeolojik kazılardan çıkarılacak eserlerin arkeoloji meraklılarına ve ziyaretçilere sergileneceği müzenin mimari projesi için serbest katılımlı, tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışması ilan edildi.

 

Yarışmaya TMMOB üyesi mimar/mimarlar veya bir mimarın liderliğindeki bir ekip katılabilecek. Yarışma sonucunda birinciye 60.000 TL, ikinciye 45.000 TL, üçüncüye 30.000 TL verilecek. Ayrıca üç mansiyon, üç satın alma ödülü verilecek.

 

Son teslim tarihi 16 Mayıs 2011 olan yarışmaya ile ilgili tüm bilgiler Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sayfasında yer alıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com